Atıl durumda olan, 2 Bin köy okulu, onarılarak ‘Köy Yaşam Merkezi' adıyla eğitime kazandırıldı. Köy Yaşam Merkezlerinde mesleki ve teknik kurslar ile kültür ve sanat faaliyetleri yapılacak. Geçtiğimiz günlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin katılımıyla Köy Yaşam Merkezlerinin toplu açılış töreni Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü, atıl durumda olan köy okullarının nasıl köy yaşam merkezine dönüştürüldüğünü gösteren videolar hazırladı. Hazırlanan videolar Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Kiğı Nacaklı Köy Yaşam Merkezinin dönüşümünün gösterildiği paylaşımda, “Köy Yaşam Merkezleriyle Yeni Bir Dönem Başladı Kapalı ve kullanılmayan köy okullarını; ihtiyaç doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane ve farklı alanda atölyelerin yer alacağı köy yaşam merkezlerine dönüştürdük.” ifadelerine yer verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, yaptığı paylaşımda,” Biz yine bir şeyler deniyoruz. Usta ellerde bir okulumuz nasıl köy yaşam merkezine dönüşüyor, gelin hep birlikte görelim. İyi ki varsınız. İyi ki sizlerle birlikte çalışıyoruz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_