İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan’’ çalıştayına ildeki kadınları ve STK’ları davet etti.

Kızılboğa, yaptığı açıklamada;

“Türkiye’de ilk defa geniş bir katılımla, 81 il için kadınların farklılaşan sorunlarını ortaya çıkarmak, ortaklaşan sorunlara çözüm önerileri geliştirmek amacıyla, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in himayelerinde İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından “Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan’’ başlıklı çalıştay serisinin beşincisi Erzurum’da düzenlenecek.

Bu çalıştayların en önemli çıktısını, ulusal politikaya yön vermek amacıyla yerel ve bölgesel düzeyde hazırlanacak olan kadın temalı il bildirgeleri ve bölge bildirgeleri oluşturmaktadır. Geniş bir katılımla gerçekleştirilecek olan çalıştaylarda, pozitif ayrımcılık kaygısıyla kadınlara uygulanan cinsiyet kotası, yüzde 20 olarak erkekler için uygulanacak. Bu hedefler doğrultusunda gerçekleşecek çalıştayların ikinci ayağı 3 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum’da gerçekleştirilecek.

Çalıştaya Erzurum’un yanı sıra Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzincan, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Van, Muş, Rize illerinden de katılım sağlanacaktır. Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, akademisyenler, kadın kooperatifleri, oda ve borsa temsilcileri ile toplamda 150’yi aşkın kişinin katılım sağlayacağı ikinci çalıştay, iki ayrı oturumda gerçekleşecek.

Çalıştayın ilk oturumunda her şehrin temsilcileri yurttaş masalarında bir araya gelerek kendi şehirlerinde yaşayan kadınların karşılaştığı sorunlar, bu sorunların kaynağı ve çözüm önerilerini tartışacaklar. Tartışmanın ardından her il için yurttaş masalarında tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerini içeren il bildirgeleri hazırlanacak. İl masalarından birer temsilcinin seçilmesiyle bölge masasında devam edecek olan ikinci oturumda, bölge genelinde kadınların yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri üzerine tartışmalar yürütülecek, ortak görüşler ve öneriler doğrultusunda kadın temalı bölge bildirgeleri hazırlanacak.

3 Aralık 2022 Cumartesi günü çalıştay Erzurum’da 10.00-17.00 saatleri arasında Erzurum Palan Otel’de (Yunusemre, Kayak Tesisleri Sokak No:15, 25080 Palandöken/Erzurum) gerçekleşecektir” şeklindeki ifadelere yer verdi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_