Kızılay, bölgedeki kan stoğu seviyesini yükseltmek, hastalara umut olmak için Bingöl’de 30 Ekim 2022 tarihine kadar kan bağışı alacak.

Türk Kızılay Diyarbakır Kan Bağış Merkezi görevlisi Yunus Küçükkaya, ‘Haydi Kan Dostum’ sloganıyla kan bağışlarının kabul edileceğini bildirdi.

Üniversite öğrencileri ve vatandaşların Bingöl Üniversitesi Kampüsünde 14 Ekim 2022 tarihinde 09:30-18:00 saatleri arasında kan bağışı yapabileceğini belirten Küçükkaya, 15 Ekim 2022 Cumartesi gününden itibaren Genç Caddesi Türk Telekom İl Müdürlüğü’nün ön tarafında kurularak 09:30-18:30 saatleri arasında vatandaşları kan vermeye davet etti.

HASTANELERDE UMUTLA KAN BEKLEYEN HASTALAR VAR

Hastanelerde tedavi gören hastaların bir ünite kana ihtiyaç duyduğunu anımsatan Küçükkaya, “Hali hazırda hastanelerde umutla kan bekleyen hastalarımız, sizin yapacağınız bir ünite kana ihtiyaç duymaktadır. Son aylarda kan stoklarımızda ciddi bir azalma var. Onların seslerine kulak vermek, dertlerine derman olmak sizin elinizde” dedi.

15 DAKİKA AYIRARAK HAYAT KURTARABİLİRSİNİZ

Vatandaşlara kan bağışını noktasında çağrıda bulunan Küçükkaya, “Sadece 15 dakikanızı ayırarak, belki bir kanser hastasına, belki bir diyaliz hastasına, belki kan uyuşmazlığı teşhisi konulan bir bebeğe, belki bir trafik kazasında yaralanan hastamıza Umut olabilirsiniz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadirşinas Bingöllü vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_