Yedisu ilçesinde son günlerde artan kene vakaları sonrasında halkı bilgilendirme faaliyetlerine de hız verilirken, kene vakalarına karşı vatandaşlarda duyarlılığı artırmak adına, Kabaoluk Köyü Kürdan mahallesi Taziye evinde vatandaşlara Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Mehmet Kaya, Belediye Başkan Vekili Zeki Sünme, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Dr. Emre Cihan Ateş, İlçe Hekimi Dr. Oğuzhan Türktan, İlçe Tarım Müdürü Vekili Muhammed Ali Güneş, diğer kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan İlçe Kaymakamı Kaya, “İlçe genelinde keneyi basite alma durumu söz konusu. Bilinçlendirme faaliyetlerini ne kadar çok yaparsak bu vakaların olumsuz sonuçlarının sayısının azalacağı kanaatindeyiz. Bugün burada muhtarlarımıza, vatandaşlarımıza doktorumuz tarafından eğitim verildi. Bundan sonrada kene ile mücadeleyi daha etkin bir şekilde sürdüreceğiz. Bu kapsamda ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar Bingöl Şube Müdürlüğü ile görüşmemiz sonucu Bölgemize hem sülün hem keklik salınımı yapacağız. Bunun yanında da MAK Kararlarına alınması için bölgemizde avın yasaklanması için teklifte bulunduk” dedi. (Haber Merkezi)