Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki büyük depremde, 11 ilde toplam 46 bin 104 kişi hayatını kaybetmişti. Yaşanan deprem felaketinin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’den de afet bölgelerine çeşitli yardımlar gönderilmeye devam ediyor.
Bu yardımlardan biri de Bingöl Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşiyor. Merkeze bağlı Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Ekmek Üretim Tesisinde afet bölgesindeki depremzedeler için ekmek üretimi devam ediyor. Bugüne dek yaklaşık 140 bin ekmek valilik koordinesinde deprem bölgesine gönderildi.

MD Medya Group sahibi Mahfuz Demir, Depremzedeler için önemli çalışmalar yürüten Bingöl’ün başarılı okul idarecilerinden Kumriye Ekineker’i ziyaret etti. Deprem felaketinin yaralarını sarmak için mücadele veren ve aylar öncesinde idareci olarak atanmasına rağmen Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde büyük değişimin gözlendiği ve fabrika gibi çalışan okulun depremzedelere roll ekmek ve glütensiz ekmek üretip yollayarak büyük bir çalışmaya imza attı. Fedakar idareci aynı zamanda deprem bölgesinde 900’e yakın uyku tulumu ve çeşitli yaşam malzemelerinin de yollanmasında öncü oldu.

Editör: MD MEDYA GROUP_