Karlıova’da 2020 yılının Haziran ayında yaşanan 5,7 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören vatandaşlara verilecek TOKİ konutlarının yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

Karlıova ilçesinde 14 Haziran 2020’de merkez üstü Kaynarpınar köyü olan ve 5,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde 1 kişi hayatını kaybederken, 18 kişide yaralanmıştı. Yüzlerce konut ise hasar görmüştü.

Karlıova ilçe merkezinde daha önce ihalesi yapılan ve yüklenici firmanın sözleşmeyi fesh etmesinden dolayı konutların yapımı bir süre daha ertelenmişti. Son olarak 2022 Eylül ayında tekrar ihalesi yapılan ve yüklenici firma tarafında hızla yapımına başlanan konutlarda kazı işlemi sonrası temeller atıldı. 2023 yılı inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte konutların yapımına hız veren yüklenici firma, konutların neredeyse kaba inşaatını bitirme noktasına geldi.

Hak sahiplerine teslim edilecek olan 234 konutun bu yıl içinde teslim edilmesi hedefleniyor.

Merkeze bağlı köylerde yapımı tamamlanan ve 30 Kasım 2022’de teslim edilmesi gerekirken müstakil konutlar ve ahırlar, alt yapı ve bazı eksiklerden dolayı halen teslim edilmediği ve yaklaşık iki ay içinde teslim edileceği öğrenildi. (KARLIOVA GAZETESİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_