Türkiye’nin en soğuk ilçelerinden biri olan ve yılın altı ayını kar altında geçiren Karlıova’da vatandaşlar doğalgaz istiyor. Vatandaşların talebi üzerine ilçedeki tüm köy muhatarları imza kampanyası başlattı. Kampanyaya  İlçedeki tüm siyasi partilerinde destek verdi.

Kömür fiyatlarının yüksek olmasından dolayı, vatandaşların kalitesiz kömür kullanamsından dolayı güzel havasıyla bilinen Karlıova’da hava ve çevre kirliliği de artmaya başladı. Artan hava kirliliği çocuk, yaşlı ve Slikozis hastalarının sağlığını tehdit ediyor.

Son zamanlarda Karlıovanın tek gündemi olan doğalgaz meselesine çözüm bulmak için birlik olan ilçe halkı yetkililerden ter bir talebinin olduğunu, onunda doğalgaz olduğunu belirtti. Karlıova Dörtyol mevkiinde kurulan standa vatandaşlar yoğun ilgi göstererek imza kampanyasına destek verdi.

İmzaların tamamlanmasından sonra muhtarlar tarafından üst yazı ile gerekli makamlara teslim edileceği belirtildi.

Kış ayının sert geçtiğini belirten muhtar Behçet Bingöl, “Karlıova güze ve soğuk bir memlekettir. Kış aylarında kömür ile baş edemiyoruz, Bingöl merkez bir diğer ilçelere doğalgaz geldiği için bizlerde ilçemiz için doğalgaz talep ediyoruz” dedi.

Muhtar Kutbettin Çoşkun,” Vatandaşlarımızın talebi üzerine imza kampanyası başlattık, sağolsunlar tüm ilçe halkı ve tüm siyasi parti başkanlarıda bu konuda bizlere destek verdi. Tek bir talebimiz var doğal gaz istiyoruz” dedi.

Muhtar Mehdi Gülen, “Vatandaşlarımızın tek derdi şuan doğalgazdır. Bu konuda yetkililerin sesimizi duymalarını istiyoruz”dedi.

Muhtar Bayram Karabulak, “İlçemizin komşu illerinde doğalgaz mevcuttur. İlimiz Bingöl 60 km uzaklıkta ve maliyete bakılmaksızın acil bir şekilde doğalgazın ilçemize gelmesini talep ediyoruz. Çünkü vatandaşların bizlerden tek isteği var oda doğalgazdır” dedi.

Muhtarlardan Seven Aksoy” Kömür ile baş edemiyoruz artık, kaloriferli bir evin maliyeti 20 bin TL’dir. Vatandaşların kömür alacak güçleri yok. Aynı zamanda kış ayında hava kirliliğinden dolayı dışarı çıkamıyoruz. Buna kalıcı çözüm bulmak adına vatandaşların desteği ile imza kampanyası başlattık ve gerekli makamlara teslim edeceğiz. Karlıova olarak hiçbir şey istemiyoruz. Sadece doğal gaz istiyoruz” dedi.