NELER OLMUŞTU

Müftü Mahsum Hamzaoğlu, Ramazan bayramı tatilinden sonra Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu’ndan izin almadan normal iznini haftasonu izni ile birleştirme kararı almıştı. Bunu resmî göstermek için de hastaneden aldığı usülsüz raporu gerekçe göstermişti. Kendisinden izinsiz izinleri birleştirmeye çalışan müftüye, ilçe kaymakamı tarafından görevinin başına dönmesi istenmişti. Diyarbakır’dan Genç’e doğru yola çıkan müftü, özel aracıyla kaza yaptı. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan müftü ve ailesi kaymakam hakkında karalama propagandası yürütmüşlerdi.

MUAYENE OLMADAN RAPOR ALMIŞTI

Kaymakamdan izin almadan tatil süresini uzatan ve kaymakamın görevinin başına dönmesi talimatına uymamak için Müftü Hamzaoğlu’nun muayene olmadan hastaneden rapor aldığı iddia edilmişti. Bunu gösteren görüntüler ve belgelerin Diyanet İşleri Başkanlığına gönderildiği öğrenildi.

KAYMAKAM İLE 6 AY GÖRÜŞMEDİM DEMİŞTİ

Yaşanan kazadan sonra kaymakamı karalama kampanyası başlatan müftü ve ailesi, kaymakam ile 6 ay görüşemediğini iddia etmişti. Fakat kazadan önceki 1 ay içinde müftü ve kaymakamın birlikte katıldığı program sayısının 10’dan fazla olduğu ortaya çıkmıştı.

MÜFTÜ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bir din adamının adı usülsüz raporla karışıyor ve bununla birlikte devletin temsilcisi kaymakama karşı karalama kampanyası yürütüyor. Böyle bir müftünün memleketine atamasının yapılarak ödüllendirmesi akıllarda soru işareti bıraktı.