Deva Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, partisinin il teşkilatlarının 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği pazar ziyaretleri kapsamında Bingöl’de pazar esnafını ziyaret etti. Bingöl’de her ay bir pazar alanını ziyaret eden Kovalar ve parti yöneticileri bu ay Recep Tayyip Erdoğan mahallesinde kurulan pazar alanını ziyaret etti.

Kovalar, Pazar gezisinde sebze ve meyve fiyatlarının yüksekliğinden hem pazar esnafının hem de vatandaşın şikayetçi olduğunu söyledi. Kovalar, enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını ve gerçek enflasyonun pazardaki fiyatlardan şikayetçi olan ve alım gücünün kalmadığını dile getiren vatandaşın daha iyi bildiğini belirtti.

KAPALI PAZAR ALANI TALEBİ

Ziyaret ettiği pazar esnafının sorun ve sıkıntılarını dinleyen Kovalar, pazar esnafının özellikle kış aylarında soğuk ve dondurucu havalardan ötürü artık tezgahını dahi açmadığını, sürekli seçim vaatlerinde yer alan kapalı pazar alanlarının yapılarak pazar esnafının hizmetine sunulması gerektiğini dile getirdi. Kovalar, Esnafın ekonomik sıkıntılardan dolayı satışlarının düştüğünü, soğuk havaların bastırması ile satışların durma noktasına geldiğini ve dolayısıyla esnafın sesine kulak verilmesi gerektiğini belirtti. (HABER MERKEZİ)