Bağımsız Türkiye Partisi Bingöl’de kadınlara yönelik tanışma programı düzenledi. Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği programda kadın kollarına üye olan kadınlara rozetleri takıldı. Programda konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Seçil Mumcuoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Milletler ailelerden oluşur. Bireylerden sağlıklı toplumların oluşması, yeni sağlıklı bireylerin dünyaya gelmesi ancak sağlam bir aile yapısı ile mümkündür. Öyleyse siyasi partilerin gençlerin aile kurmasını destekleyici ve ailenin korunmasını sağlayacak elle tutulur projelerinin olması gerekir.

Ne sağlam bir aile yapısının oluşmasında ne de onun korunmasında etkili bir destek ve bu desteği verebilecek bir ekonomik çözümü yok iktidarımızın. Muhalefet partilerinin de bugüne kadar farklı bir sistemden bahsettiklerini duymadık. Tasarruf dışında tutundukları bir dal yok maalesef”

“EVLATLARIMIZIN ELİMİZDEN KAYIP GİTMESİNE MÜSAADE ETMEMELİYİZ”

Gençlerin sürekli yurt dışına gitmeyi arzuladıklarını, ülkeden çıkış yolları aradıklarını belirten Mumcuoğlu, Milli Ekonomi Modeli ile buna engel olunabileceğini söyledi. Mumcuoğlu, “Gençliğimiz, Türkiye'nin elindeki en önemli zenginliktir fakat bizim gençlerimizin şu andaki tüm gayesi yurt dışına gitmek olmuştur. Ben de bir anneyim. Yanlış yönetim biçimleri yüzünden, hele ki Profesör Doktor Haydar Baş’ın 2005’te ortaya çıkardığı kurtuluş anahtarımız olan Milli Ekonomi Modeli’ni bile bile evlatlarımın elinden kayıp gitmesine müsaade edemem. Hiçbir anne buna müsaade etmez, etmemeli” dedi.

Aynı modelde aileyi güçlendirmek için ailede kadının elinin güçlü olmasını istiyor, kadının evde yaptığı işlerin bir karşılığı olması gerektiğini, kadının emeklilik hakkı ile devletin güvencesi altına alınmasının gerektiğini savunuyoruz.

“YARINI GENÇLER PLANLAMALI”

Yarının planlamasını yarına ulaşabileceklerin planlaması gerekiyor diye Mumcuoğlu,”Genç, dinamik, zeki, çalışkan, gençlerin halini en iyi anlayan, onların derdiyle dertlenen ve bu dertlere çözümler sunan bir başkanımız var bizim. Sizce de yarının geleceğini ancak yarına ulaşabileceklerin planlaması gerekmiyor mu?

Mevcut iktidar ve diğer siyasi partiler şu sıralar yaşanan tüm problemleri sayabilir fakat biz problemleri değil çözümleri sayıp milletimize ispatlarla tezlerle sunuyoruz. Biz bilim ve ilimle ortak hareket ediyoruz. Varsayımlar bizim parti misyonumuzda asla yer almaz. Bu kurallar Profesör Dr. Haydar Baş zamanında da böyleydi şimdi de böyle olmaya devam edecek.

Bugün Bingöl hanımlarına asıl sahip olmaları gereken hakları hatırlattık. Güçlü, donanımlı, gündeme yön veren, ekonomik özgürlüklerini onlara veren. Onlardan daha çok onların hakkını savunan bir liderle yollarına devam etmeleri gerektiği gerçeğinin önünü açtık.” Dedi. (HABER MERKEZİ)