Bingöl’de kadın girişimcilerin iş yaşamında daha etkin bir şekilde yer alması için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Bingöl Balının markalaşma sürecinde kadınların yer alması için “Çalışkan Arı Üretken Kadın Kaliteli Bal” projesi hayata geçirilmişti.

Bingöl Üniversitesinde PİKOM tarafından yürütülen projede, Bingöl Balının markalaşma sürecinde kadın üreticilerinde yer alması hedeflenmişti.

Bu kapsamda Bingöl Belediyesi ve TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından “Kadın Girişimcilere Arı Kovanı Desteği” programı gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkanı Erdal Arıkan, BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır ve TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri katıldı.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, üretici kadınlara destek vermeye devam ettiklerini belirterek, “Üretici kadınlarımızı desteklemeye devam ediyoruz. TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu ile yaptığımız işbirliğiyle arıcılık sektöründe faaliyet gösteren girişimci kadınlarımıza arı kovanı desteği sağladık. Bereketli olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.