AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda, Kadın Emeği Türkiye'nin İstikbali Projesi kapsamında program düzenledi.

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde yapılan programa; AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatoş Gürkan, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, Kadın Kolları İl Başkanı Maşife Gündoğdu, devlet desteğiyle işini kuran Kadın Girişimciler, Kalkınma Ajansı, İşkur, Tarım ve Orman Müdürlüğü, İsgem kurum temsilcileri, AK Parti Kadın Kolları teşkilatı ve işini kurmak isteyen kadınlar katıldı.

Programda konuşan Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Türkiye'nin yüz akı, yiğitler ve Zazalar diyarı Bingöl'de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ülkemizin büyük bir bağımsızlık mücadelesi verdiğini vurgulayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan Liderliğinde bu mücadelenin zafer ile çıkacağından kuşkularının olmadığını söyledi.

Eronat şunları söyledi: "Haçlı seferleri bitmemiştir. Ortaçağ’da kalmamıştır. Emperyalistler böl, parçala ve yut mantığıyla Suriye, Irak, Filistin, Mısır hepsini sömürdü. Şimdi yukarıya geçtiler. Bugün, Ukrayna'da onlarca çocuk kayıp, Suriye'de 100 bin kayıp çocuk var. Bu çocuklara ne oluyor? Devşirmek için kaçırıyorlar. Batının gerçek yüzü budur. Bizim kapımız Suriye'ye açık çünkü geçmişte bizim toprağımızdı. Biz bugün kadınlarımıza omuz vermeye geldik. Bu salonda hayallerini gerçekleştiren kadınlarımız var. Mücadele eden kadınlarımız ve kurum temsilcilerimiz var. Kadınların Gücü, Türkiye'nin Gücü temasıyla buradayız. Bir aydınlatma toplantısı yapacağız. Başaran kadınlarımızın hikayelerini dinleyeceğiz. Yeni ticarete atılan kadınlarımızı dinleyeceğiz. Destek ve imkanları öğreneceğiz." şeklinde konuştu.

Programda konuşan AK Parti Bingöl Kadın Kolları Başkanı Maşife Gündoğdu, bu memlekette emeği ile bir şeyler katmaya çalışan, sevgisiyle değer katan, cesareti ile güç veren tüm kadınlarımız başımızın tacıdır. Girişimci kadınlarımız, azim ve emekle çalışıp devlet destekleri ile hayallerine ulaşıyor ve girişimci adayı kadınlarımıza rehber oluyor. Böylesi güzel bir programa ev sahipliği yaptığımız için son derece mutluyuz. Coşku ile katılan kadınlarımıza, sunumları ve anlattıkları bilgiler için  ilgili kurum temsilcilerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Programda konuşan AK Parti Bingöl İl Başkanı Haşim Sağlar, kadının toplumdaki yerine vurgu yaptı. Kadınsız bütün işlerin eksik kalacağını söyledi.

Selamlama konuşmalarının ardından işini kuran kadın girişimciler başarı hikayeleri, sağlanan destekler, talep ve önerilerle ilgili görüşlerini ifade ettiler. Daha sonra ilgili kurum temsilcileri sunumlar gerçekleştirdi.

Program sinevizyon gösterimiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_