İyi Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

 “Değerli hemşehrilerimiz,

Malumunuz olduğu üzere, erken bir seçim kararı alınmazsa eğer, 2023 Haziran ayında yapılması planlanan bir seçim atmosferinin içindeyiz. Bununla beraber önümüzdeki seçimlerde, İyi Parti olarak daha güçlü bir şekilde girmek için; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener başkanlığında, Başkanlık Divanı, Milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda Partimizin 3’üncü olağan kurultayının yapılması kararı alındı.

Kurultay sürecinin 3 Ekim’de ilçe ve il kongreleriyle başlaması ve ardından 3’üncü olağan kurultayın yapılması kararlaştırıldı.

Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca çok sayıda kritik seçimlerin üstesinden başarı ile gelindiğine ve bu süreçte demokrasinin kazandığına tanık olduk. Önümüzdeki seçim sürecinin de bu şekilde atlatılacağından şüphemiz yoktur ancak söz konusu seçimin, ülke yönetiminde köklü yapısal değişiklikler getirecek olması nedeniyle çok daha önemli olduğu ortadadır.

Türkiye’nin üretim gücünün yükseltilmesi,  ülke ekonomisinin gelişmiş ülkeler seviyesine taşınması, ancak samimi ve kararlı, donanımlı ve liyakatli kadrolarla mümkündür.

Türkiye’nin son yıllarda pek çok açıdan önemli değişim ve dönüşüm sürecinden geçtiği ortadadır. Bu süreçleri hepimiz yakından gözlemliyor ve yaşıyoruz. Toplumsal düzen ve gelişmişlik seviyesi anlamında odaklandığımız konuların başında ekonominin geldiği hepimizin malumudur. Söz konusu bu gerçeklikten hareketle ekonomik dengelerin korunması, geliştirilmesi ve daha ileri bir noktaya taşınması adına hükumet kanadından uzunca bir süredir yapısal reformlar ve kronikleşmiş ekonomik sorunların aşılması noktasında adımlar maalesef yanıtsız kalmıştır.

Ülkemizin ve milletimizin birlik beraberliği için, bu hukuksuz ve zorba düzene dur demek için, ötekileştirmeden,kutuplaştırmadan, birlikte omuz omuza vererek, Ülkemizi düzlüğe çıkaracak kararlılıkla, Bingöl'ümüzü hak ettiği yerlere getirmek için tüm hemşehrilerimizi İyi Parti çatısı altında mücadele etmeye davet ediyoruz.

Daha İYİ bir Türkiye için, yapılacak kongreler Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olsun.

Az Kaldı!

Türkiye İyi Olacak!

Bingöl İyi Olacak!”

Editör: MD MEDYA GROUP_