Bingöl'de dün çekilen işkur kuralarının ardından yeni süreç başladı. Toplum yararına projesi kapsamında çalışacak kişiler için detaylı haber hazırladık. Türkiye İş Kurumu (İşkur) tarafından Toplum Yararına Projesi kapsamında çekilen kuralarda adı çıkan kişiler için süreç nasıl işleyecek. İşkur kurasında ismi çıkan kişiler nereye başvuracak? TYP kapsamında ismi çıkan kişilerden hangi belgeler isteniyor? TYP kapsamına işkur aracılığıyla ismi çıkan kişiler ne zaman işe başlayacak? 

Sorularının cevapları haberimizde. 

HANGİ BELGELER İSTENİYOR

İşkur kurasında Toplum Yararına Projesi kapsamında isimleri çıkan kişilerden istenilen belgeler aşağıdaki gibidir. 

Kimlik fotokopisi 

Sabıka kaydı

Sağlık raporu 

Ziraat Bankası hesap numarası 

17 BİN TL DETAYI

Toplum yararına  projesi TYP kapsamında işe alınacak kişiler için işkur aracılığıyla asıl ve yedek listeler Bingöl Sürmanşet ve Bingöl Haber Ajansı üzerinde yayınlamıştık. 

İsmi çıkan kişiler için aynı evde oturanların gelirlerinin toplamı 17 bin tl’nin üzerinde ise  ismi çıkanlar eleniyor. Bu kişilerin yerine yedekten sırayla isimler asıla alınacak. 

NE ZAMAN İŞE BAŞLANACAK

Toplum yararına projesi TYP kapsamında işe alınan kişiler başvurdukları kuruma yukarıda belirttiğimiz belgeleri sunduktan sonra gelir testi için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına bilgileri verilecek. İsmi çıkan kişiler 17 bin tl’nin altında gelir sahibi olunan hanede yaşıyorlarsa kurum tarafından belirlenen tarihte işe başlayacaklar. 

Editör: MD MEDYA GROUP_