Bingöl Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Bingöl Üniversitesi Laboratuvar Akreditasyonu projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci ve Prof. Dr. İbrahim Y. Erdoğan, Rektör Danışmanı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, PİKOM Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, Arı AR-GE ve ÜR-GE Laboratuvarı TURKAK Akreditasyon Proje Koordinatörü ve Proje Eğitmeni Sami Öztürk, Merkez Müdürleri ve akademisyenler katıldı.

‘İLİMİZ VE BÖLGEMİZ İÇİN İYİ BİR KAZANIM OLACAK’

Toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, toplantıya katılımlarından dolayı ilgililere teşekkür ederek, ‘Üniversitemizin bu proje kapsamında Türkiye Akreditasyon Kurumu tarafından AR-GE ve ÜR-GE Merkezi Laboratuvarının Bal Analizleri konusunda akreditasyonu onaylaması ilimiz ve bölgemiz için iyi bir kazanım olacak. Doğu Anadolu bölgesinde bulunan sektör temsilcilerine ve halkımıza bu konuda hizmet sunmanın haklı gururunu yaşayacağız. Burada Fırat Kalkınma Ajansına, Proje Koordinatörümüze, PİKOM ekibimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum’ dedi.

‘BİNGÖL’E VE BÖLGEYE KATKI SUNACAK HER TÜRLÜ PROJEYİ DESTEKLEME ÇABAMIZ VAR’

Toplantıda söz alan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Bingöl Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Fırat Kalkınma Ajansı olarak Bingöl’e ve bölgeye katkı sunacak her türlü projeyi destekleme çabamız var. Özellikle bu proje kapsamında birçok akademik personel eğitim alacak ve bu alanda ihtiyaç duyulan eğitmen ihtiyacını karşılayacak. Biz ajans olarak Bingöl Üniversitesi ile devam eden iş birliği projelerimizi yakından takip ediyor ve çalışmalarından memnuniyet duyuyoruz. Bu vesileyle Rektörümüzün şahsında hepinize teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında Arı ve Doğal Ürünler AR-GE ve ÜR-GE Uygulama ve Araştırma Merkezi personellerine Laboratuvar Akreditasyonu konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek.

Proje sonunda Türkiye Akreditasyon Kurumu tarafından AR-GE ve ÜR-GE Merkezi Laboratuvarının Bal Analizleri konusunda akreditasyonu gerçekleşmiş olacak. Ayrıca akreditasyon ile tüm bölgelerden gelecek bal numunelerinin analizi yapılabilecek ve hazırlanan analiz raporunun ulusal ve uluslararası alanda geçerliliği olacak. HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_