Bingöl Barosu 15. Olağan Genel Kurulunda iki listeyle seçime gidildi. Bingöl Barosu Başkanı Ömer Faruk Hülakü genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi. Baro Başkanı Ömer Faruk Hülakü, seçim sonrası yaptığı açıklamada, “2021 yılında mensubu olmaktan büyük onur duyduğum Bingöl Barosu Başkanlığı görevini bize layık gören ve bugün yapılan 15. Olağan Genel Kurulunda bu şerefli görevi yeniden bize emanet eden tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

Görünürde ben olsam da, bu kıymetli yolculukta ortaya muazzam bir emek koyan, önemli görevler üstlenip büyük katkılar sunan ve birlikte çalışmaktan onur duyduğum önceki dönem yönetim kurulu üyesi meslektaşlarıma, eleştirileri ile yolumuzu aydınlatan dostlara ve kıymetli baro emekçilerine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Göreve geldiğimiz ilk günden beri insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü esas alan yönetimimizle birlikte Diyarbakır’da Tahir Elçi’nin faillerini ararken, İzmir’de Deniz Poyraz’a sıkılan kurşunun hesabını sormaya çalıştık. Konya’da Dedeoğulları ailesiyle, Urfa’da Şenyaşar ailesiyle dayanışma sağladık. Karlıova’da şiddete uğrayan kadın yurttaşımızı savunurken, Rize’de doğanın talan edilmesine engel olmaya çalıştık.

Yeni dönemde mesleğin onurunu korumaya, insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü savunmaya;  adalet ve eşitliği esas alarak mazlumun ve mağdurun yanında olmaya ve daha önce de söylediğimiz gibi; Bingöl Barosunun tarihine, birikimine ve geleneğine yakışır bir dönem geçirmek dileğiyle.” (HABER MERKEZİ)