Türkiye Kayak Federasyonu Bingöl İl Temsilciği, ‘Merhum Antrenör Şaban Anşin Alp Disiplini Slalom Yarışmaları’nın Bingöl’de düzenleneceğini bildirdi.

28 Şubat- 1 Mart 2022 tarihleri arasında iki etap halinde düzenlenecek yarışmaların kayak sporunun sevdirilmesi ve kış turizminin tanıtımına katkıda bulunacağı ifade edilen açıklamada, “Temsilciliğimizin girişimleri neticesinde ilimiz, 40 yılın ardından resmi kayak yarışmalarına ev sahipliği yapacaktır. En son 1982 yılında düzenlenen Okullar Arası Kayak Yarışmasını birincilik ile tamamlayan Olimpiyat Sporcumuz Cevdet Can, bugün Kayak İl Temsilcimiz olarak kış sporları ve kış turizminde ilimize hizmet sunmaktadır” denildi.

Açıklamada, “İlimizde her alanda olduğu gibi bu önemli spor faaliyetinin gerçekleştirilmesi için de desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Sn. Cevdet Yılmaz’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Hesarek Kayak Merkezi’nin ilimize kazandırılması ve kış turizmi ile kış sporlarını desteklemelerini son derece önemli buluyoruz.

Hesarek Kayak Merkezi inşasında büyük emekleri olan dönemin Gençlik ve Spor İl Müdürü, Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Erdal Arıkan’a sporculara sağlayacağı konaklama hizmetlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

Yine yarışmaların düzenlenmesinde büyük emekleri olan Valimiz Sayın Kadir Ekinci’ye ve her zaman yanımızda, desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek ile Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mahmut Danayiyen’e teşekkür ederiz.

İlimizde böylesi önemli bir etkinlik düzenlenirken müsabakalara, ilimizde birçok kayak sporcusu yetiştiren ve Kayak sporunun önemli isimlerinden biri olan Kayak Milli Takımlar eski Antrenörümüz Şaban Anşin’in adının verilmesi de ayrı bir gurur kaynağıdır.  Belirlenen tarihler aralığında gerçekleştirilecek olan müsabakalara tüm halkımız davetlidir” denildi. HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_