Bölgenin en iyi kayak merkezleri arasında yer alan Hesarek Kayak Merkezleri, son yıllarda kayak tutkunlarının vazgeçilmez merkezlerinden biri haline geldi. Hesarek Kayak Merkezinde sezon ne zaman açılacak? Hesarek Kayak Merkezi nerede? Hesarek Kayak Merkezi kar kalınlığı ne kadar? İşte merak edilenler…

KAR KALINLIĞI NE KADAR?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre; Palandöken Kayak Merkezinde kar kalınlığı 148 cm, Sarıkamış Kayak Merkezinde kar kalınlığı 128 cm, Elazığ Sivrice/Hazarbaba Dağında kar kalınlığı 32 cm ve Hesarek Kayak Merkezinde ise kar kalınlığı 31 cm olarak belirtildi.

HESAREK KAYAK MERKEZİ AÇILDI MI?

Kar kalınlığının henüz istenilen düzeyde olmadığı öğrenilirken, resmi olarak açılışın tam olarak bu nedenden dolayı henüz gerçekleştirilmedi. Şuan sadece acemi pistinin açık olduğu ve haftasonu kayak yapıldığı öğrenildi.

HESAREK KAYAK TESİSLERİ NEREDE?

Bingöl Merkez'e 34 km uzaklıkta Dikme Köyü'nde Haserek Mevkiinde bulunmaktadır. 178.000,00 m2 alan üzerinde yer alan Haserek Kayak Tesisleri üç pistli olup (Telesiyej Pisti:1200m, Teleski Pisti:1000 m, Baby Lift Pisti:200 m), 35 oda 70 yatak kapasiteli otel binası ile 2015 yılı sonu itibariyle hizmete giren tesis 4-5 ay sürecek kayak sezonu ile Türkiye'nin uzun soluklu hizmet veren kayak merkezlerinden biri olma özelliğiyle dikkat çekmektedir.

Editör: MD MEDYA GROUP_