Bingöl HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Beraat Kandilinde İftar programında bir araya geldi.

HÜDA PAR Bingöl Gençlik kolları Beraat Kandili öncesi iftar programında bir araya geldi. Programa HÜDA PAR Bingöl İl başkanı Refik Alpaya ve Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Doğru ve parti üyeleri katıldı.

Düzenlenen iftar programında konuşan Refik Alpaya, “Kıymetli gençler ve kardeşlerim Berat geceniz mübarek olsun. Rabbim hayırlara vesile kılsın. Değerli kardeşler malumunuz ülkemizde büyük iki deprem oldu. Rabbimizden depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara Sabri Cemil diliyorum. Nasip oldu deprem bölgesinde bazı illeri ziyaret ettik, yıkılan binaları boşaltılmış evleri ve terk edilmiş şehirleri gördük. Rabbim bir daha böyle bir acı göstermesin.” dedi.

“BİRBİRİMİZE İYİLİĞİ EMREDİP KÖTÜLÜKTEN NEHYETMEMİZ LAZIM”

Alpaya, “Kardeşlerim bu olanlardan ders çıkarmamız ve ibret almamız lazım bu gece tövbe ve istiğfar gecedir. Bağışlanma gecesidir. Rabbimizden bol bol tövbe istiğfar ve bağışlama dilememiz lazım. Ayrıca aile bağlarımızı güçlendirmemiz lazım. Arkadaş ve toplum dayanışmasını güçlendirmemiz lazım.  Birbirimize iyiliği emredip kötülükten nehyetmemiz lazım. Bunlar inşallah pek çok bela ve musibetlerin define vesile olur.” dedi.

“HAK VE HAKİKAT YOLUNDA İLERLEMENİZ VE SORUMLULUK ALMANIZ LAZIM”

Alpaya, “Kardeşlerim sizlere büyük görevler düşüyor. Hak ve hakikat yolunda ilerlemeniz ve sorumluluk almanız lazım. Bu konuda kendinize güvenin hayatı sadece belli günlere sığdırmamak lazım.  Bu hayırlı gün ve geceler yüce Allah'ın fırsat günleri ve geceleridir. Fakat hayat Bir Ömür boyudur ve yaşadığımız sürece yüce Allah'a karşı kulluk vazifemizi yerine getirmemiz ve tüm insi ve cinni şeytanlardan kendimizi korumamız lazım. Tekrardan Berat gecenizi tebrik ediyorum ve şahınızda tüm hemşerilerimin, kardeşlerimin ve tüm ehli imanın Berat gecesini tebrik ediyorum. Rabbim hayra ve ümmetin selametine vesile kılsın inşallah.” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_