Bingöllü yapımcı Halili Babür, Bingöl’ün Sancak Beldesinden başlayarak çekeceği film Genç ilçesinde tren yolculuğu ile İstanbul’a oradan Avrupa’ya yolculuğunu ve yaşadığı sıkıntılardan sonra Avrupa’nın tanınmış program yapımcılığına dönüşen hayatını konu alan film yakın zamanda çekilecek.

Bingöl Sürmanşet’e konuşan Babür, Fırtına Gençliğim adında çıkardığı kitabının filme dönüşeceğini aktardı. Babür; Babür, “Bingöl’de yaşadığım sıkıntılardan sonra umudu Avrupa’da aradım ve Genç ilçesinde gelerek tren ile İstanbul’a gittim. Burada tanıştığım insanların da yardımıyla Avrupa’ya gittim. Dil bilmemenin zorluğunu yaşadım. Sokaklarda yattım. İşçi olarak bazı işyerlerinde kaçak çalıştım. Sonra Ahmet Kaya ile tanıştım. Onun vesilesiyle  sanat dünyasına merak saldım. Çok heyecanlı ve merakla çalışmaya başladığım bu sektörde en iyisi olmak için mücadele verdim. Zorlu bir hayatım vardı, zorlu bir geçmişim vardı ve ben o zorlukları düşünerek işime daha bi odaklandım. Kendimi geliştikten sonra Avrupa Show adına bir programa başladım . Burada kaliteli programlar yaparak adımı tüm Avrupa’ya duyurdum.

TANINMIŞ İSİMLERDE FİLMDE YER ALACAK

Filmin Müziğini Şivan Perver’in yapacağını aynı zamanda filmde de rol alacağını belirten Babür, Şiven Perver’in yanı sıra Hasan Yıldız, İhsan Gedik, Başak Kar, Fatih Akın, Hakan Taşıyan, Mazlum, Serpil Efe, Ferman Akdeniz, Yusuf Harputlu, Avni Polat, Şair Ramazan Bingöl ve birçok sanatçının filmde rol alacağını söyledi.

“HAYATIM GENÇLERE ÖRNEK OLSUN”

Babür “Hayatımın bir bölümü korkular, hayaller, kaçışlar, ayrılıklar, fedakarlıklar ve son olarak canımın parçası oğlumun ölümüyle son buluyor. Bundan sonra 3 çocuğumun iyi olmasını istiyorum. Hayatımda sanat çok önemli, sanata önem verdim ve tüm kötülüklerden kendimi çektim. Gelecek nesiller örnek alsınlar istiyorum. Kötülükten kötülük geliyor dünyada sanatla daha güzellikler yaşamak mümkün. Kitabımda hayat mücadelem çok beğenildi. Kitabım film olacak başrolü ben oynayacağım ve gelecekte gençlerin hayatlarını daha güzel yönlendirebilmeleri için örnek ve katkı sağlayabilirsem çok mutlu olacağım” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_