Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda yapılan açılış programına Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, Bingöl İş Kadınları Derneği (BİKAD) Başkanı Feyza Başak Koç, Bingöl Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Mesut İlhan, Bingöl TSO genel sekreteri Yunus Emre Katrancı ve kursiyerler katıldı.

Programın kapanış konuşmasını yapan Bingöl İş Kadınları Derneği (BİKAD) Başkanı Feyza Başak Koç, proje kapsamında 85 işkadını adayına “E-ticaret, Dijital beceri, Yöneticilik ve Start Up” eğitimleri verildiğini ifade etti.

FKA Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, “Güçlü Kadın Güçlü Bingöl projesinin amacı ilimizdeki kadın girişimciliğinin geliştirilmesidir. Bu anlamda hem mevcut kadın girişimcilerin geliştirilmesi hem de yeni kadın girişimcilerin işlerini kurmalarını amaçlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de kadın girişimciliğinin artması için Kalkınma Ajansımız ve bütün ilgili paydaşlar gerekli bütün destekleri sağlayacaktır, başarıyla uygulanan projenin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas, “Proje kapsamında verilen eğitimlerle kadınların ekonomik ve sosyal hayata daha aktif şekilde katılacağını, kadın girişimcilerimizin iş dünyamızın farklı sektörlerinde daha görünür ve etkin olmaları ve Bingöllü kadınlarımızın girişimciliğinin tüm Türkiye’ye örnek olması temennisi ile eğitim ve danışmanlık hizmetinin sağlandığı  ‘Güçlü Kadın, Güçlü Bingöl’ projesinin kadınlarımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Program, KOSGEB Bingöl Müdürlüğü KOBİ Uzman Yard. Nazmiye Özek tarafından KOSGEB’in girişimcilik desteklerinin anlatılması ve kursiyerlere tamamlamış oldukları eğitimin sertifikalarının takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_