Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda yapılan açılış programına Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Fatih Kaya, FKA Genel Sekreteri Abdulvahab Yoğunlu, BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl İş Kadınları Derneği (BİKAD) Başkanı Feyza Başak Koç ve kursiyerler katıldı.

Programın açış ve selamlama konuşmasını yapan dernek başkanı Feyza Başak Koç, proje kapsamında 90 işkadını adayına “E-ticaret, Dijital beceri, Yöneticilik ve Start Up” eğitimleri verileceğini ifade etti.

Daha sonra sırasıyla konuşan FKA Genel Sekreteri Abdulvahab Yoğunlu, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak projenin hayırlı olmasını dileyerek kursiyerlere başarılar dilediler.

Son olarak konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Vali Kadir Ekinci şunları söyledi:

“Bütün ülkemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışının ülkemize bolluk ve bereket olarak dönmesi ve yüce rabbimizin milletimizi ve memleketimizi her türlü afetten muhafaza etmesi temennisi ile hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Fırat Kalkınma Ajansı üzerinden bölgemizde ve ilimizde hakikaten anılmaya değer güzel projeler uygulanıyor.

Bu yoğun süreçlere verdikleri katkıdan dolayı Genel Sekreterimizin şahsında tüm ajans çalışanlarımıza ve ajansın imkanlarından istifade eden proje uygulayıcılarımıza teşekkür ederim.

Bu kapsamda bizleri yine heyecanlandıran ve Bingölümüze katma değer katacağına inandığımız yeni bir projemiz daha var: ‘Güçlü Kadın, Güçlü Bingöl’

Bingöl İş Kadınları Derneğince hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansınca desteklenen ‘Girişimcilik Eğitimi’ içerikli bu projenin ilimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Eğitimden istihdama, üretimden kültür sanat etkinliklerine kadınlarımızın etkin olduğu hemen her sahada hamdolsun son derece verimli süreçler yaşıyor, olumlu sonuçlar alıyoruz.

İlimizdeki potansiyel kadın girişimciler için bir fırsat olduğunu düşündüğüm bu projemizden de benzer sonuçlar alacağız inşallah.

Bu kapsamda 75 iş kadını adayımıza verilecek eğitimlerin iş dünyamıza kadınlarımız üzerinden yeni bir soluk, yeni bir heyecan getireceğine yürekten inanıyorum.

Proje kapsamındaki eğitimlerle kadınlarımız ekonomik ve sosyal hayata daha aktif şekilde katılacak, ilimizdeki kadın girişimciliği ve kadın istihdamı istatistikleri daha fazla mesafe alacaktır inşallah.

Bizler de Bingöl Valiliği olarak, kadınlarımızın çalışma hayatında daha fazla yer almalarını sağlayacak her türlü faaliyete daima desteklemeye devam edeceğiz.

Çünkü bizler kadınlarımızı, şiddet ve cinayet nesneleri olarak değil, hayat ağacı ve baş tacı olarak, üreten, yöneten, karar veren ve sorumluluk alan aktif özneler olarak görmek istiyoruz.

Kadın girişimcilerimizin iş dünyamızın farklı sektörlerinde daha görünür ve etkin olmaları ve Bingöllü kadınlarımızın girişimciliğinin tüm Türkiye’ye örnek olması temennisi ile ‘Güçlü Kadın, Güçlü Bingöl’ projesinin kadınlarımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Program Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’a plaket takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. HABER MERKEZİ