Genç İçin Bir Saat Dernek üyeleri, çevreci vatandaşlar ve Genç Orman İşletme Şefliği ekiplerinin katılımıyla Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Çamlık bölgesinde doğa temizliği etkinliği düzenledi. Dernek üyeleri topladığı atıklardan geri dönüşümden elde edilecek gelir ile köy okullarında okuyan öğrencilerin eğitim masrafları için kullanacaklarını belirttiler.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi okuyan Üveys Emre Seven, Bingöl genelinde çamlık alanının 2 bölgeden oluştuğunu belirterek şunları söyledi. Seven, “ Vize sınavlarım bitince memleketime geldim. Genç İçin Bir Saat Derneğimizin düzenlediği çevre temizliği ekinliğine katıldım. Biri Genç’te diğeri de Bingöl merkezde olmak üzere Bingöl genelinde 2 çamlık bölgesi var. Bu bölgede daha önce olduğu gibi yine çevre temizliği ekinliğinde bulunduk. Çöplerimizi topladık; bölge bizim bölgemiz, doğa bizim doğamız, lütfen çevremizi temiz tutup, doğamızı koruyalım.”

Zaza Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Elif Avcı, toplanılan atıklardan elde edilecek gelir ile köy okullarında okuyan öğrencilerin eğitim masrafları için kullanacaklarını ifade ederek şunları söyledi. Avcı, “  Genç İçin Bir Saat Derneğimizin düzenlediği etkinlikte kadın kolları olarak katılım sağladık. Bu alanda daha önce olduğu gibi atıklardan elde edeceğimiz gelir ile köy okullarında okuyan öğrencilerimizin eğitim masrafları için kullanacağız” dedi. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_