Bingöl'ün bazı köyünde içme suyu sondajının elektriği ve elektrik maliyetini azaltmak için Güneş Enerji Santralleri (GES) yapımına başlandı. Bingöl Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, kendi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir videoyla GES çalışmalarını paylaştı. Üçgül’ün paylaştığı videoda GES Panellerinin kurulum çalışmaları ve sondaj çalışmalarıyla köye kazandırılan suya sevinen köy sakinlerinin görüntüleri yer aldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Enes Üçgül, Güneş Enerji Santralleri (GES) işi ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada, “Köylerimizde içme suyu sondajının elektriği ve bu elektrik ücretini ortadan kaldırmak için İçme Suyu Güneş Enerji Santralleri (GES) yapımına başladık. Yapımına başlanan yerlerinin bitiminde GES olmayan diğer köylerimizi de GES yapılması planlanmaktadır.” İfadelerin yer vermişti.

Üçgül, devam eden GES çalışmalarına ilişkin ise, “Köylerimizde sondaj ile elde ettiğimiz içme suyunu vatandaşlarımızı elektrik ücretinden kurtarmak için Güneş Enerji Sistemi ile köylerimize kavuşturuyoruz. Su temininin sağlandığı bir köyümüzde vatandaşımız nacizane bir video çekerek mutluluğunu paylaşmış. Hayırlı olsun.” dedi.

Editör: MD MEDYA GROUP_