Genç Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş oyunlardan biri olan ‘dama' kültürünü yaşatmak adına turnuva başlattı. Kent Meydanında düzenlenen ve 30'a yakın Dama müdaviminin ön elemeleri geçmek için kıyasıya mücadele ettiği yarışma heyecanlı anlara sahne oldu. 

Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Genç Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, kurum amirleri ve vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği turnuvanın ön elemeleri yapılırken final mücadelesi ise tarihi murat köprüsünde gerçekleştirilecek. 

Turnuva öncesinde açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Zeki Dirik, "Bölgemizin 
en önemli kültürleri arasında yer alan ve unutulmaya yüz tutmuş dama kültürünü yaşatmak için turnuva düzenledik. Gençlerimizi ve yaşlıları aynı etkinlikte bir araya getirip kaynaşmalarını da bu şekilde sağlamış olduk. Bugün on elemelerimizi yaptık ve başarılı olanlar çeyrek finale kaldılar. Büyük finali ise tarihi köprüsünde şenlik havasında gerçekleştireceğiz. Turnuvaya katılım sağlayan herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. 

Finalin ilerleyen süreçte yapılacağı öğrenilirken, birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise tam altın verilecek. (GENÇ HAVADİS)