Bingöl’ün en yoğun nüfusuna sahip, iki aşiretten biri olan Tavz aşiretinin ileri gelenlerinden Pınaraltı Köyü Muhtarı Zeki Kurtaran 2002 yılından kurucu üyesi olduğu AK Parti’den ve Genç ilçe teşkilatından bugün itibariyle istifa ettiğini söyledi. 

Kurtaran; “ Bingöl’ün en mahrum bırakılan bölgelerin başında gelen Tavz Bölgesinin hizmet alamadığından dolayı şikayetçiyiz. Tavz Bölgesinin diğer köyleri gibi benim kendi köyüm olan Pınaraltı Köyü’nde de bugüne kadar yüzde 95 oranında AK Parti’ye oy veriyorduk. Bunun karşılığında hizmet alamadığımız gibi bizi dikkate de almıyorlardı. En basitinden 800 metre köy içinde 2 yıldır kapalı olan bir yolumuz var.  Yetkililer de bunu biliyor. bununla birlikte üç defa yolun açılması için aracı söz konusu yere götürmemize rağmen, yolu açtırmadan aracı geri götürüyorlardı. AK Parti’ye oy vermemize rağmen bizi cezalandırmalarına bir anlam veremedim. 

Hal böyle olunca köylülerimle yaptığım görüşme neticesinde Ak Parti kurucu üyeliğinden ve Genç ilçe teşkilatından istifa kararı aldım.” dedi. 

Editör: MD MEDYA GROUP_