‘’Gençliğe Değer’’ projesi kapsamında, Bingöl il Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü Ara Dönem Kampı düzenledi. Şeyh Ahmet yatılı Kur’an Kursu’nda düzenlenen ve erkek öğrencilerin katıldığı kampta, milli ve manevi değerler eğitimi, sosyal etkinlikler, kitap okuma, sohbet halkaları gibi faaliyetler gerçekleştirildi.
Kamp programı kapsamında gençlerle buluşan İl Müftüsü Mustafa Topal, bir ülkenin en önemli kazanımlarından biri ülkenin gençleri olduğunu belirterek gençlere yönelik yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti.

İl Müftüsü Topal: "Gençlerimizin geleceğe umutla bakan, topluma faydalı bireyler olabilmesi için Diyanet İşleri Başkanlığımız nezdinde Bingöl İl Müftülüğü olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda tatil dönemleri başta olmak üzere fırsat bulduğumuz her dönemde gençlerimizin aktif olarak katılabileceği ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz projeler geliştiriyoruz.” dedi. 4 gün süren kamp sonucunda yapılan yarışmada dereceye giren ilk üç öğrenci İl Müftüsü Mustafa Topal tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilerek kampa katılan tüm öğrencilere diyanet dersi abone edildi. HABER MERKEZİ

Editör: MD MEDYA GROUP_