İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonundaki yarışma program Bingöl Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşti.

Arakonak Beldesi Sonuçları Belli Oldu Arakonak Beldesi Sonuçları Belli Oldu

Programa Vali Ahmet Hamdi Usta’nın yanı sıra Bingöl Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel, kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, yarışmacı öğrencilerin aileleri ve okul öğrencileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel’nin açış konuşması sonrasında yaptığı selamlama konuşmasında Vali Usta yarışmacılara başarılar diledi.

Yarışmanın birliğimize ve dirliğimize vesile olmasını temenni eden Vali Usta, "Sevgili Peygamberimizin talimatlarıyla ilk ezanı şerifi okuyarak İslam âlemine hediye eden Bilal-i Habeşi’nin değerli meslektaşları. Bizleri günde 5 defa kurtuluşa çağıran ve camilerimizde manevi havayı solumaya davet eden değerli din gönüllüleri. Sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Değerli jüri üyelerini, değerli başkanlarımı ve siz kıymetli hazirunu saygıyla selamlıyorum.

Ezanı güzel okuma yarışmasının 3. Bölge finalinin şehrimizde düzenlenmesi talimatını veren Milli Eğitim Bakanlığı Din İşleri Genel Müdürlüğüne şükranlarımı arz ediyorum. Bu yarışmanın ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu gibi yarışmaların gençlerimiz tarafından takip edilmesini manevi değerlerimiz ve kültürel zenginliğimiz açısından önemli etkinlikler olarak değerlendiriyorum. Minarelerimizden Bilallerin sesinin eksilmemesi dileklerimle programın hayırlara vesile olmasını diliyor, yarışmacı kardeşlerime başarılar diliyorum" dedi.

Yarışmada yapılan değerlendirmeler sonucunda Liselerde, Ahmet Taha Doğan (Erzincan) birinci, Ömer Nasuhi Çelik (Rize) ikinci, Batuhan Nas (Gümüşhane) üçüncü olurken; Ortaokullarda, Hüseyin Talha Millet (Gümüşhane) birinci, Ayetullah Erkan (Ağrı) ikinci, Mahmut Bayram Ali Uçan (Erzurum) üçüncü oldu.

Editör: MD MEDYA GROUP_