Genç Belediyesi proje ekibi tarafından hazırlanan projeler meyvelerini vermeye devam ediyor. Türkiye genelinde 340 projenin sunulduğu 
Japonya Büyükelçiliği, Genç Belediyesinin hazırladığı projeye onay vererek 90 Bin 516 Dolar değerinde araç hibesinde bulundu.

90 Bin 516 Dolarlık değerindeki araç ile, Genç ilçesinde meydana gelebilecek trafik kazaları, doğal afetler ve benzeri durumlarda kullanılması öngörülürken, bugün itibari ile teslim alınan arama kurtarma aracı başta Genç ve Bingöl olmak üzere ihtiyaç duyulması halinde ülke genelinde her türlü kurtarma olaylarına da müdahale edilebilecek. 

BAŞKAN DİRİK: “ JAPONYA'YA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUM” 

Hibe desteğinin çok anlamlı olduğunu ve Genç ilçe halkı adına Japonya devletine şükranlarını sunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise, "Japonya Devleti tarafından 1989 yılından itibaren ‘Yerel Projelere Hibe Programı' kapsamında  gelişmekte olan ülkelere kalkınmaya yönelik geri ödemesiz mali yardım yapılmaktadır. Önceki yıllarda ülkemizin farklı belediyelerine ve özellikle sosyal ve ekonomik olarak dezavantajlı bölgelere yapılan hibe yardımları azımsanmayacak derecede fazladır. Genç Belediyesi olarak Japonya Büyükelçiliğinin hibe programı kapsamında başvuru yaptık. Başvurumuz olumlu değerlendirilip hibe almaya hak kazanmıştır. Afetlerden veya kazalardan kaynaklı oluşabilecek mal ve can kaybını engellemek ve en aza düşürmek amacı ile acil kurtarma araç, gereç malzemelerine ihtiyacımız vardı. Genç İlçe Belediye Başkanı olarak Japonya Devleti ve aracı olan Japonya Büyükelçiliğine şahsım ve ilçe halkım adına teşekkür ederim” şeklinde konuştu. (GENÇ HAVADİS)

Editör: MD MEDYA GROUP_