58’inci Kütüphaneler Haftası nedeniyle, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Mehmet İşlek ve Kütüphane yöneticilerinden oluşan heyet ile 2021 yılında en fazla kitap okuyan öğrenciler Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.

‘58. Kütüphaneler Haftası’ programı ile ilgili Vali Ekinci’ye bilgi veren İl Halk Kütüphanesi Müdürü Mehmet İşlek, her yıl Mart ayının son Pazartesi gününden başlayarak bir hafta devam eden Kütüphaneler Haftası’nın bu yıl 58.’sini kutladıklarını söyledi.

Bu haftayı farklı etkinliklerle dolu dolu geçirmeyi planladıklarını aktaran İşlek, her konudaki desteklerinden dolayı teşekkür Vali Ekinci’ye teşekkür ederek günün anlamı ile ilgili bir hediye takdim etti.

Vali Ekinci de ‘Kütüphaneler Haftası’ dolayısıyla yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi:

 “Gelişmişliğin esas kriteri bilgi ve kültür seviyesidir. Bilginin ve bilgeliğin en öneli kaynağı da kütüphanelerimizde okuyucularını bekleyen kitaplar ve kütüphanelerdir. Sosyal medya alışkanlığının hakim olduğu ve ilgililerin de internet üzerinden bilgiye ulaştıkları günümüzde, kitap basımı, kitap okuma alışkanlığı ve kütüphane müdavimliği gibi hassas konularda daha verimli çabalar üretmeliyiz. 

Kütüphaneler, bilginin biriktirildiği ve yarınlara taşındığı değerli mekanlar olarak kültürel mirasımızın yeni nesillere aktarılmasında önemli bir yer tutmaktadır. Dün medeniyetini kitap üzerine inşa eden bir milletin evlatları olarak inşallah kitapla dostluğumuzu daim kılacak, kütüphanelerimizi bilgi merkezleri olarak hayatımızın vazgeçilmezleri arasına koyacağız. Çünkü bizler için hiçbir meşguliyet kitap ve bilgi ile eş değer olamaz.” (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_