Evlilik hazırlığı içerisinde olan genç çiftlere müjdeli haberler peş peşe geliyor. Devlet, evlenmeyi planlayan çiftlere dört koldan destek sağlıyor. Bu destekler; en az 60 bin TL çeyiz yardımı, 116 bin TL’ye varan devlet katkısı, evlenip işten ayrılan kadınlara tazminat ve faizsiz 150 bin TL finansman şeklinde sıralanıyor.

ÇEYİZ YARDIMI VE DEVLET KATKISI

Evlenmeye karar veren gençler için çeyiz hesabı açıp birikim yapmaları halinde, tek hesapta 58 bin TL, iki hesapta ise 116 bin TL’ye varan devlet katkısı sunuluyor. Ayrıca, ölüm aylığı alan kız çocuklarına en az 60 bin TL çeyiz yardımı imkanı sağlanıyor. Bu yardımlar, gençlerin evlilik sürecindeki mali yüklerini hafifletmek amacıyla düzenlenmiş durumda.

Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı! Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı!

FAİZSİZ FİNANSMAN FIRSATI

Evlilik planı yapan gençlere bir diğer büyük destek ise faizsiz 150 bin TL finansman desteği. Bu destek, özellikle yeni evlenecek çiftlerin ev kurma masraflarını karşılamaları için büyük bir kolaylık sağlıyor. İlk etapta deprem bölgelerinde başlatılan bu uygulama, ilerleyen dönemlerde Türkiye geneline yaygınlaştırılacak.

Editör: MD MEDYA GROUP_