Bingöl'de esnaf ziyaretinde bulunup sorun ve sıkıntıları dinleyen HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, ürünlere ardı ardına gelen zamlar ve fiyat istikrarsızlığı, fahiş kira artışları ve kabarık gelen elektrik faturaları konularında yakınmalar işitti.

Alpaya: “Esnafa Elektrik Yardımı Yapılmalı, Zincir Marketlere Sınırlama Getirilmeli”

Kira artışlarının resmi prosedüre uygun olması gerektiğini belirtip mülk sahiplerinin de bu hususta hakka riayet etmesi temennisini paylaşan Alpaya, zor günler geçiren esnafa elektrik yardımı yapılması çağrısında da bulundu.

Zincir marketlere sınırlama getirilmesinin de şart olduğunu vurgulayan Alpaya; “Esnafımızı dinliyoruz, gerçekten çok zor günler geçiriyorlar. Kira artışları bir dert, fiyat istikrarsızlığı ve mal alımlarında sürekli yaşanan zamlar ayrı dert. Esnafımız önünü göremiyor, yatırım yapamıyor, yaşanan artışlar nedeniyle müşterilerine karşı da zorda kalıyorlar. Vatandaşımız da bu sorunlar karşısında sıkıntı yaşıyor. Ama esnaf da sıkıntıda. Bugün alıp yarın sattığı ürünü, bir sonraki gün aynı fiyata alamıyor. Elektrik faturaları ciddi bir yük oluşturuyor. Bu hususta da esnafımıza can suyu olacak bir düzenleme yapılması çağrısında bulunuyoruz. Ayrıca her köşe başında açılan zincir marketlerle ilgili de bir sınırlama getirilmeli. Küçük ve orta ölçekli esnafımızı bu sınırlamalarla da olsa ayakta tutmalıyız” dedi.

Ekonominin güçlenmesi için yereli beslemek ve kalkındırmak gerektiğini, gelir dağılımındaki adalet ve eşitliğin toplumun her kesimine yayılması gerektiğini söyleyen Alpaya, son olarak tüm esnaflara hayırlı, bereketli ve bol kazanç temennilerinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_