14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kala hız kazanan aday adaylığı başvurularına genç bir isim katıldı. 26 yaşındaki Ersoy Öten, Yeniden Refah Partisi Bingöl Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Ersoy Öten; “14 Mart 2023de yeniden refah partisi Bingöl milletvekili aday adaylığı başvurumu resmi olarak yaptım. Aday adayıyım dediğimde etrafındakiler özellikle gençler partiyi ya da partinin ideolojini sormadan çok sevindiklerini söylüyorlar. Çünkü bizim ülkemizde Anayasamızın herkes seçme ve seçilme hakkına sahiptir, demesine rağmen buna bir kesim insan inanmıyor. Çünkü artık toplumun çoğu parası olmayan seçilmez ve yönetime katılamaz diye düşünüyor ama bizim Antik Yunanda yaşamadığımızı göstermek istiyorum. Artık genç erkek ve kadın kardeşlerimizi sistemin parçaları haline getirmek istiyoruz. Ben bir dava adamıyım, ben bir milli görüşçüyüm, benim davamın temelini akıl ve bilim oluşturuyor. bu akıl ve bilim de İslam'a dayanıyor. Benim çok uzun zamandır bir hayalim var, ben bu hayali gerçekleştireceğime inanıyorum. Artık çocukların lise birinci sınıfta okulu bırakmalarını istemiyorum. Artık ‘gençlerin okusak ne olacak zaten işe giremiyoruz’ diye düşünmelerini istemiyorum. Ben gençlerin ülkeden buldukları ilk fırsatta kaçmalarını değil kendi Ülkelerinde çalışıp üretime katılmalarını kendi ülkelerinde evlenip akşamları evlerine gitmeleri istiyorum. çok güzel projelerim toplumun her kesimi her yaş gurubu için ayrı ayrı projelerle geliyoruz inşallah.

ÖZ GEÇMİŞİ

“26 yaşındayım.  Bingöl Genç Binekli köyünde doğdum. Babam emekli annem ev hanımı altı kardeşiz.  İlkokulu Bingöl Genç Binekli köyünde okudum. Ortaokulu Bingöl merkez İMKB Fatih ilköğretim okulunda tamamladım. Liseyi Atatürk Anadolu lisesinde okudum. Daha sonra 2017'de Konya Necmettin Erbakan üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve kamu yönetimi bölümünü kazanıp aynı yılda eğitime başladım. okul yıllarımda ekonomi alanında kendimi geliştirmek için ekonomi dersleri aldım. 2021’de mezun olup, yabancı dil okulunda İngilizce eğitimi aldım. Halihazırda TSM Enerji Anonim şirketinde çalışıyorum”

Editör: MD MEDYA GROUP_