3 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde asbestli borular, doğalgaz ve yağmur suyu drenaj hatlarını tamamlayarak ilçenin altyapı sorununu tamamen çözen Başkan Mehmet Zeki Dirik'in şimdiki hedefi ise 2023 yılına kadar üst yapıyı tamamlamak.

 Genç ilçesinin kronikleşen sorunlarından biri olan altyapıda Doğalgaz çalışmaları tamamlandı. Kırk yıllık asbestli borular değiştirildi. Sel ve yağmur suyu taşkınlarına karşı Yağmur suyu drenaj hatları oluşturuldu.

ŞİMDİ İSE SIRA ÜST YAPIDA

Son 3 yılda gerçekleştirilen çalışmalar ile altyapı sorunu tamamen ortadan kalkan Genç ilçesinde şimdiki en büyük hedef ise bütün yolların yeniden yapılması. 23 kilometre kilitli parke taşı ve 7 kilometre de sıcak asfalt yapılması için ihale sürecini tamamlayan Genç Belediyesi, yıl içerisinde mevcut sorunu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Altyapısıyla üstyapısıyla Genç'i daha yaşanılabilir hale getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik ise, Doğalgaz, Yağmursuyu Drenaj hattı, Asbestli boruların değişiminin yanı sıra ağır kış şartları nedeniyle yolların bozulduğunu ve yürütülen çalışmaların tamamlanması ile birlikte tüm yolların sıcak asfalt ve parke ile döşeneceğini ifade ederek vatandaşlardan sabır ve sağduyu beklediklerini ifade etti.

“ALTYAPI TAMAMLANDI, ÜSTYAPIDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

Yakın zamanda ihale süreçleri tamamlanan üstyapı ile ilgili bahara mevsiminin gelmesiyle beraber çalışmalara da start verildi. Yenişehir Mahallesinde başlatılan parke çalışmaları vatandaşlar tarafından olumlu karşılanırken, ihale kapsamında 23 kilometre kilitli parke kaplamalı yol ve kaldırımın yanı sıra ana arterlerde ise 7 kilometre sıcak asfalt kaplama yapılacak.

" YOL SORUNUMUZ ORTADAN KALKACAK"

Şuanda Genç ilçesinin geleceğini planladıklarını ve vatandaşlardan biraz daha sabır ve sağduyu beklediklerini ifade eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, “Altyapı çalışmalarımızı tamamladık ve üstyapı çalışmaları için bismillah diyerek işe başladık. Vatandaşlarımızın en büyük isteği olan yol sorununu bu yılsonunda inşallah bitirmiş olacağız. Toplamda ilçe genelinde mahalle aralarında 23 kilometre kilitli parke kaplaması ana arterlerde ise 7 kilometre sıcak asfalt çalışması yapacağız. Allah izin verirse Genç'i yeniden inşa etmiş olacağız ve ilçemizde yol sorunu diye bir sorun kalmayacaktır” diye konuştu. (GENÇ HAVADİS)