Seçim rüzgarının etkisini iyiden iyiye hissettirdiği Bingöl'de sürpriz gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Deva Partisi Bingöl İl Başkanı değişti, göreve Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis eski Başkanı ve şu anki Disiplin Kurulu Başkanı olan Sinan Baylas atandı.

Deva Partisi Genel Merkezi'nde Genel Başkan Ali Babacan'ın takdim ettiği yetki belgesi ile resmen ataması gerçekleştirilen Baylas, yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diledi.

İl başkanlığı görevi dolayısıyla Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin, 21. ve 22. Dönem Bingöl Milletvekili Mahfuz Güler ile Bingöl İl Koordinatörü İkram Dinçer' teşekkür eden Baylas, ayrıca il yönetimine, merkez ilçe başkanı ve yönetimine, ilçe başkanları ve yönetimlerine şükranlarını sundu.

Özelde Bingöl'ün, genelde Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, ekonomik çöküntünün bertaraf edilmesi, istihdamın arttırılması ve toplumsal refahın tesisi için tüm Deva kadrolarının sahada olacağını kaydeden Baylas; “Yeni görevimizi layıkıyla yerine getirmek ve toplumsal faydaya dönüştürmek için var gücümüzle çalışacağız. Yaklaşan seçimlerde de Deva Partisi olarak farkımızı ortaya koymak ve seçimden en güçlü şekilde çıkmak için tüm enerjimizi harcayacağız. Halkımızla birlikte güzel bir gelecek inşa etmekte kararlıyız” dedi.

Yeni yönetimin önümüzdeki günlerde netleşeceğini ve bazı takviyelerle sahaya daha güçlü ineceklerini vurgulayan Baylas; “Tüm halkımızı, ülkemizin kaderini olumlu yönde etkilemek ve müreffeh yarınları birlikte inşa etmek için Deva Partisi çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Birlikte çalışacak, birlikte başaracağız. Ben değil, biz olacağız. Korkmadan, çekinmeden, adalet için, bağımsız ve güçlü Türkiye için, özgürlük ve demokrasi için tüm yurttaşlarımızın Deva ailesine katılmasını bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Deva Partisi Bingöl İl Başkanlığı görevini yürüten Mikail Kovalar'a bugüne kadarki hizmet ve çabaları için teşekkür eden Baylas; “Hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. El ele, omuz muza çabalayacağız. Bugüne kadar emek veren partimizin tüm mensuplarımıza ve teşkilat kademelerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

SİNAN BAYLAS KİMDİR?

1980 Bingöl Doğumlu olan Sinan Baylas, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bulunduğu görevler şöyle;

2012-2013 Bingölspor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yrd.                                                        

2013-2015 Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu  (Dernek)

2015-2017 Denetim Kurulu Üyeliği

2014-Devam Bingöl İş Adamları ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

2013-2018 Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Komite üyeliği ve Meclis üyeliği

2018- 2022 Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı

2019- 31 Mart 2019 Yerel Seçim Bingöl Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı (HDP)

2022-Devam Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Başkanlığı (Haber Merkezi)