Diyarbakır İnşaat Mühendisleri Odası Şubesine bağlı faaliyetlerini yürüten Bingöl İl Temsilciliğine Emre Bulşu atandı. Bingöl İMO İl Temsilciliği yönetiminde bir önceki dönemde yer alan Bulşu’nun yeni yönetim listesinde; Emrah Karagöz, Onur Tarhan, Ayetullah Keskin ve Nihan Hülagühanoğlu yer alıyor.

İl genelindeki tüm mühendislerin sesi olacaklarını söyleyen Emre Bulşu, “Öncelikli hedefimiz ilde faaliyet gösteren mühendislerin sesi olup meslektaşlarımızın hak, yetki ve mesleki çıkarlarının korunması, mevcut krizde meslektaşlarımızla birlikte hareket edip en az şekilde etkilenmeleri için çalışmalar yürütüp yeni mezun arkadaşlarımıza öncülük etmek.” şeklinde konuştu.

DEPREM RİSK HARİTASI İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENECEK

İlgili kurumlarla birlikte hareket edip ilin deprem risk haritasını çıkarmanın öncelikleri arasında olduğunu söyleyen Bulşu, “ İlimiz 1’inci dereceden deprem bölgesi olmasından dolayı biz inşaat mühendislerinin sorumluluğunun daha fazla olduğunu göz önünde bulundurarak  Valilik, Belediye, Üniversite, İl AFAD müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  ve diğer  resmi kurumlarla birlikte hareket edip mevcut yapı stoğunun belirlenip deprem risk haritasının çıkarılması yönünde çalışmalarımıza yer vereceğiz. İlimizde bu konularla ilgili Diyarbakır İMO ile birlikte 4 farklı çalıştay düzenleyip kamuoyuna bildireceğiz. İl AFAD müdürlüğü ile İRAP (il Risk Azaltma Planı) çerçevesinde biz inşaat mühendisleri olarak gerekli desteği verip planın kısa bir sürede işlenmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

BULŞU: TÜM ÜYELERİMİZİN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Odaya kayıtlı üyelerin yeni yönetime destek vermelerini isteye Bulşu, Bingöl İMO İl Temsilciliğinin alacağı kararlarda bütün mühendislerin istek ve önerilerinin önemi olduğunu belirterek, “Bu çalışmaları yaparken hem mesleğimiz adına hem de şehrimiz adına yapacağımız çalışmalarda tüm meslektaşlarımızla birlikte hareket edip, odamıza kayıtlı tüm üyelerimizin bize desteklerini bekliyoruz. İMO Bingöl temsilciliği tüm mühendis arkadaşlarımızın talepleri ve istekleri doğrultusunda hareket edecektir.” şeklinde konuştu.