Bingöl Üniversitesinde göreve yeni başlayan ve yeni akademik ünvan alan 148 akademisyene ‘Tebrik Belgesi’ takdim edildi. Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Akademik Personel Belge Takdimi Töreni’ne Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Fakülte Dekanları, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri ile akademik personel katıldı.

‘BÖLGE ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA SÖZ SAHİBİ OLAN BİR ÜNİVERSİTE OLDUK’

Akademik Personel Belge Takdimi Töreninin de Rektör Çapak; “Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi unvanlarını alan ve aramıza yeni katılan akademisyen arkadaşlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Üniversitemiz, akademik kadro olarak 2007 yılından sonra açılan üniversiteler arasında oldukça iyi bir konumdadır. Bugün itibariyle 710 öğretim elemanı bulunmakta. Genç bir üniversite olmamıza rağmen, çoğu üniversiteden başarı olarak çok daha iyi durumdayız. Her geçen gün akademik kadromuzu güçlendirmek ve üniversitemizi uluslararası alanda tanıtımını yapmak için yoğun çaba harcıyoruz. Bunları siz akademisyen arkadaşlarımızın çabalarıyla başaracağız. Üniversitemiz, sadece fiziki değil, öğretim odaklı olarak da oldukça hızlı bir büyüme kaydediyor. Bölge üniversiteleri arasında söz sahibi olan bir üniversite olduk. Bu durum şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz adına bizleri de oldukça memnun ediyor” dedi.

‘ÜNİVERSİTEMİZİN GELDİĞİ NOKTA TAKDİRE ŞAYANDIR’

Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Y. Erdoğan, Bingöl Üniversitesi akademisyenlerinin çalışmalarından gurur duyduğunu ifade ederek, ‘Kısa sayılabilecek bir dönemden sonra üniversitemizin geldiği nokta takdire şayandır’ dedi.

‘Nice Akademik Makamlara Gelmenizi ve Başarılarınızın Devamını Diliyorum’

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftci, ‘Bugün olduğu gibi gelecekte de nice başarılara imza atmanızı, nice akademik makamlara gelmenizi ve başarılarınızın devamını diliyorum’ şeklinde konuştu.

Program yeni ünvan alan ve yeni atanan akademisyenlere ‘Tebrik Belgesi’ takdimi ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_