Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Yenişehir Mahallesi eski İl Özel İdaresi alanı ile arka kısmında bulunan lojman ve tahta barakalar alanına modern bir park inşa edileceğini söyledi.

8 Bin 280 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek parkın Proje İhalesinin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Arıkan, yapım ihalesinin kent meydanı ile eşzamanlı gerçekleştirileceğini bildirdi.

Modern ve estetik bir görüntüye sahip olacak yeni park ile çarşı merkezinin nefes alacağını vurgulayan Başkan Arıkan, proje ile Yenişehir Mahallesi’nin de yeni bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Kent meydanı ve yeni park projesiyle çarşı merkezinde toplamda 25 bin 780 metrekarelik alanın düzenleneceğini vurgulayan Başkan Arıkan, şunları söyledi: “Her iki projemizin hayata geçmesiyle çarşı merkezinin cazibesi artacak, ilimizde iki önemli yatırım hayata geçirilmiş olacak. İlimizin dört bir yanında yeşil alanı arttırmak, ailelerimizin çocuklarıyla birlikte güven içerisinde zaman geçirebilecekleri alanlar inşa etmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda atıl durumda olan DSİ parkımızı yeniden düzenliyoruz. Toplamda 70 bin metrekarelik alana sahip DSİ parkımız, yeni bir mesire ve içerisinde birçok sosyal etkinliğin düzenlenebileceği muazzam bir alana dönüşecek. Bunun yanı sıra farklı mahallelerimizde 6 yeni park inşa etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İmar uygunluğu göz önünde bulundurularak tespit edilen bölgelere yeni parklar inşa edilecek. Bir yandan modern ve kimlikli bir şehir inşa ederken, diğer yandan da bol yeşiliyle bir kent hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Daha yeşil bir Bingöl sloganıyla projelerimizi hayata geçiriyoruz. Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçireceğimiz Modern Sera Projemiz ile de kendi süs bitkilerimizi yetiştirerek, ilimizi rengarenk çiçeklerle süsleyeceğiz İnşallah.  Çarşı merkezinde hayata geçireceğimiz kent meydanı ile modern park projemizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” HABER MERKEZİ

Çarşı Merkezine Nefes Aldıracak (2)

Çarşı Merkezine Nefes Aldıracak (6)

Editör: MD MEDYA GROUP_