Ziraat Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapılan toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftci, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Aygün, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enis Karabulut, Gıda Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürü ve Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku, merkez ilçe muhtarları, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

“Muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz”

Toplantıda üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Üniversite olarak muhtarlarımızla bağlarımızı güçlendirmek istiyoruz. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri, talepleri bizim için çok önemlidir. Üniversite olarak tüm akademik ve idari birimlerimizle her alanda muhtarlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Toplantının gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

“ÜNİVERSİTEMİZİN GERÇEKTEN ÇOK İYİ İŞLER YAPTIĞINI BİLİYORUZ”

Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku da toplantıda yaptığı konuşmada, “Öncelikle böyle bir toplantıya ev sahipliği yaptığı için rektörümüz Sayın Prof. Dr. İbrahim Çapak’a çok teşekkür ederim. Üniversitemizin gerçekten çok iyi işler yaptığını biliyoruz ve bunları yakından takip ediyoruz. Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticileri ve hocalarının yanımızda olduğunu; kapılarının her zaman bizlere açık olduğunu bilmek bizleri son derece mutlu etti. Bu toplantının gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  

Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO ve PİKOM yöneticilerinin kendi birimlerini de tanıttıkları toplantıda ayrıca muhtarların talepleri alındı ve yöneltilen sorular ilgili yöneticiler ve uzman akademisyenler tarafından cevaplandırıldı.

Daha sonra toplantıya katılan yöneticiler ve misafirler, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_