14 Mayıs 2023 günü gerçekleştirilecek 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için siyasi partilerde devam eden aday adaylığı müracaatlarında sona gelindi. Mehmet Canlı, Cumhuriyet Halk Partisi Bingöl Milletvekilliği Aday Adaylığı müracaatında bulundu.

Yaptığı açıklamada büyük bir sorumluluk aldığını söyleyen Canlı, “Büyük bir sorumluluk alıyorum. Çünkü değişimden korkmuyorum değişim umuttur.” Dedi.

Canlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli çevre illerde hissedilen Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.4 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde Bingöl Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını Bingöl halkımıza bildirmek istiyorum.”

“DAHA GÜZEL BİR TÜRKİYE DIŞINDA HİÇBİR HEDEFİM YOK”

“Büyük bir sorumluluk alıyorum. Çünkü değişimden korkmuyorum değişim umuttur. Tüm partililer çalışma azmini ve deneyimlerini eski-yeni demeden Türkiye Cumhuriyeti’nin kalıcılığı için fedakârca ortaya koymaktadır. Bingöllü hemşehriniz olarak “daha güzel bir Türkiye” dışında hiçbir hedefim yok. Daha güzel Türkiye; hukukun üstünlüğü, şeffaflık, eşitlikçi politikalar ve en önemlisi saygı ile yeniden tesis edilecek. Şanlı bayrağımız altında yine tüm yurttaşlarımız birlik olacağız. Ötekileştirmeye, dışlamaya, insanlığa sığmayan üsluplara “hoşça kal” diyeceğiz. Genç arkadaşlarıma örnek olacak, siyasetin hep gördükleri gibi olmadığını anlatacağım. Önce bunlar için çalışacağım.”

“DEMOKRATİK ZAFERİN BİR NEFERİYİM”

“Türkiye için çalışacağız. Kendimiz için değil şehrimiz ve ülkemiz için çalışacağız. Sevdası vatan olanın derdi bitmez. Demokratik zaferin bir neferiyim. Yıllardır bu şehri yönetenlerin şehre ne kattıklarını sorgulayarak iyi düşünmenizi istiyorum. Toprağı vatan eden birileri var unutmamalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adına yaraşır bir kucaklamayla, yurttaşlarımızın tümü için saygı ve sevgiyle çalışacağız. Biz gençlerin enerji ve umudu hep var! Mücadele etme isteği, doğamızda mevcut. Hangi partiden olursa olsun, tüm genç arkadaşlarım aynı şeyleri istiyor. Özgürce düşünmek, düşündüklerini paylaşmak, iyi bir eğitim almak, şeffaflık, adalet, tarafsız yargı ve daha pek çok şey istiyoruz. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Doğup büyüdüğüm Bingöl’de sevgiyi, saygıyı ve herkese yardım etmeyi bana öğreten aileme, Anadolu’nun içtenliğini barındıran her görüşten hemşehrime, bana iyi dileklerini ileten herkese teşekkür ederim. Bu sürecin vatanımız ve milletimiz için hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım.”

Editör: MD MEDYA GROUP_