Futsal (salon futbolu) Süper lig temsilcimiz Büyük Bingölspor, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi hedefi doğrultusunda hatasız bir şekilde yoluna devam ediyor. Bingöl’deki siyasetçiler, kamu kurumları ve yetkililer tarafından desteklenmemesi, katkı sağlanılmamasından ötürü kulüp zor günler geçiriyor.

Şehrin Süper lig düzeyindeki tek temsilcisi olan Büyük Bingölspor Kulübü, Futsal’da süper lig Yarı finali ve 5 defa Türkiye finali oynadı. Futbolda 15 yılda 10 şampiyonluk yaşadı. Basketbolda minikler şampiyonu, Yıldızlar şampiyonu ve Anadolu yıldızlarda çeyrek final oynadı. Halk oyunlarında ise 3 defa Bingöl birincisi, 3 defa bölge finalleri ve 3 defa Türkiye finallerine katılmayı hak etti.  Voleybol, Tenis Yüzme gibi diğer branşlarda maddi imkânsızlıktan dolayı kapandı.

FUTSAL’DA HEDEF UEFA AVRUPA LİGİ

TFF Futsal Süper Lig temsilcimiz Büyük Bingöl Spor Kulübü Futsal’da 2013 yılından günümüze aralıksız olarak mücadele ediyor. 2021-2022 sezonunda Futsal Süper Lig kurulması üzerine uzun yılların mücadelesi neticesinde play-off hakkı tanınmış Malatya' da oynanan 5 maçın 4'ünü kazanarak Süper Lig'e katılım sağlanmıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ilk yılında başarılı sonuçlar elde eden Bingöl temsilcimiz ayrıca sezon boyunca hiç kırmızı kart görmemiş olması ve saha içinde ve dışında örnek davranışı nedeni ile Lig'de en centilmen takım seçilmiştir.

Lig'de ki 2.sezonu olan bu sezon hızlı başlayan Büyük Bingöl Spor bu yıl hedefi olan UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi için emin adımlar ile hedefe doğru yolculuğu devam ediyor.

YETKİLİLER SESSİZ KALIYOR

Futsal UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi hedefi doğrultusunda yoluna kayıpsız devam eden temsilcimiz, siyasetçilerden, kurumlardan ve yetkililerden herhangi bir destek göremiyor. Bingöl’ün adını Avrupa’ya duyurmak için mücadele eden takım sahipsizlikten dolayı zor günler geçiriyor.