Bingöl Üniversitesinde “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle “Engellileri Tanımak” konulu konferans düzenlenmişti. Bingöl Üniversitesinde bu defa aynı etkinlikler kapsamında okçuluk etkinliği düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin düzenlediği etkinliğe, Prof. Dr. Yunus Esen, Doç. Dr. Oktay Kızar, Yüksel Kıyak, Dernek Başkanı Bahattin Tüz, proje yürütücüleri Mustafa Altın ve Meltem Şimşek katıldı.

Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve aynı zamanda okçuluk antrenörü Bahattin Tüz’ün farkındalık oluşturmak amacıyla katıldığı etkinlik büyük beğeni topladı.

2 yaşında geçirdiği yüksek ateş nedeniyle belden aşağısı felç kalan 3 çocuk babası Bahattin Tüz, arkadaşını okçuluğa kayıt yaptırmaya götürdüğü sırada antrenörün önermesi üzerine kendisi de bu spora başladı. koltuk değneklerine aldırış etmeden bir çok başarı elde eden Tüz, şimdi de antrenörlük yaparak yeni sporcular yetiştiriyor.

2017 yılında Türkiye Okçuluk Federasyonun düzenlediği yarışmalarda Türkiye 4'ncüsü olan Tüz, daha sonra antrenörünün tayinin çıkmasının ardından boşluk oluşmaması için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün salonunda eğitim vermeye başladı. 

Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin düzenlediği etkinlikle ilgili Bingöl Üniversitesinin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi, 'Etkinliklerle Engellileri Anlamak' projesi kapsamında okçuluk etkinliği düzenledi. Etkinliğe, Prof. Dr. Yunus Esen, Doç. Dr. Oktay Kızar, Yüksel Kıyak, Dernek Başkanı Bahattin Tüz, proje yürütücüleri Mustafa Altın ve Meltem Şimşek katıldı.” denildi.

'Etkinliklerle Engellileri Anlamak' projesinde; Fuat Yılmaz Mahmut Tayyip Tekin Meltem Şimşek Mihriban Durman Gizem saygılı Mustafa Altın Ahmet Sel Hicret Kılıç Leyla Kutlu Yağmur Ekinci yer aldı. (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_