15 Ağustos 2022 tarihinde açıklanan YKS sonuçlara göre Bingöl Üniversitesinin açtığı 4 bin 880 kontenjanın 4 bin 787’si doldu. Bu sonuçlarla Bingöl Üniversitesi’nin tercih oranı yüzde 99 olarak gerçekleşti.

Bingöl Üniversitesi, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Uluslararası Öğrenci kabul sonuçları açıklandı. Bingöl Üniversitesi Resmi İnternet Sitesinde açıklanan sonuç listesine göre yedek ve asil olmak üzere 253 yabancı uyruklu öğrenci yer alıyor.

Bingöl Üniversitesi Resmi İnternet Sitesinde kesin sonuçlar ve kayıt tarihine ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“1- Tüm bölümlerde öncelikli olarak adayların 1. Tercihi dikkate alınmıştır.

2- Diş Hekimliği Fakültesi adaylarının belirlenmesinde YÖS puanı ve Okul Puanı ortalamaları dikkate alınarak sıralamalar yapılmıştır. Diş Hekimliği Fakültesi dışındaki tüm bölümler için aday belirlenmesinde okul puanı dikkate alınarak sıralamalar yapılmıştır.

3- Yerleşen adaylar ile birlikte yedek adaylarda açıklanmıştır. Kesin Kayıt süreci içerisinde kayıt yapmayan öğrenciler veya haklarından feragat eden adaylar için yedek adaylarla iletişime geçilerek başvuruları alınacaktır.

4- Başka üniversite veya kamu kuruluşları aracılığıyla Türkçe yeterlik sertifikasına sahip olan öğrenciler, Bingöl Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Seviye Belirleme Sınavına tabi tutulur.

5- Kesin Kayıt yapmaya hak kazanan öğrenciler vize işlemleri için ihtiyaç duydukları kabul belgesini [email protected] adresine mail atarak talep edebilirler.

6- Vize İşlemleri belirtilen süreler içerisinde tamamlanmayan öğrenciler için ek süre verilebilir.

KESİN KAYIT TARİHLERİ,  BELGELERİ VE ÖĞRENİM ÜCRETİ:

Üniversiteye yerleşenlerin kesin kayıtları 22 Ağustos -2 Eylül  2022 tarihleri arasında Bingöl Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü-Bingöl adresinde yapılacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Editör: MD MEDYA GROUP_