Bingöl Belediyesi tarafından 2016 yılında başlatılan, Bingöl Milletvekilleri tarafından temeli atılan ancak sonu getirilemediği için TOKİ’ye devredilen Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili sıkıntılar devam ederken, yapılan binalardan birinin yamuk olduğu görüldü.

Binanın yamuk görüntüsü, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan binaların denetlenmediği yorumlarına yol açtı.

Bingöl’ün birinci derecede deprem bölgesinde yer aldığını hatırlatan vatandaşlar, kentsel dönüşüm alanında iş işten geçmeden gerekli denetimlerin yapılmasını istiyor.

Olası olumsuz bir durumda, bunun sorumlusunun ‘kentsel dönüşüm sorununu çözdük’ diyen milletvekilleri ve son iki dönem belediye başkanları olduğunu belirten vatandaşlar, binanın akıbetinin ne olacağını merak ediyor.

Kentsel dönüşüm alanında denetim yapılmasını isteyen vatandaşlar, “Kültür Kavşağı altında yapılan binalardan birinin yamuk olduğu açık görülüyor. Bu yamuk binanın kesinlikle yıkılması gerekiyor. Olası bir depremde bu ve varsa benzeri durumdaki binaların yıkılmasının sorumlusu mevcut idareciler, gerekli denetimleri yapmayanlar olacaktır. Konutların bu haliyle vatandaşlarla teslim edilmemesi gerekiyor. Bir kusur varsa düzeltilmeli, gerekirse bina yıkılmalıdır. Aksi taktirde bunun vebali sorumluların boynunda olacaktır.” KentHaber