Peygamber Sevdalıları Vakfı Bingöl Bölge Koordinatörü Şefik Börü, Miraç gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında, her Müslümanın ilahi huzurda namazla yükselişe geçmesi gerektiğine vurgu yaparak miraç gecesinin Müslümanlar için bir namaz şuuru oluşturması gerektiğinin altını çizdi.

Börü, mesajında Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifa temennisinde bulundu.

“NAMAZ BİR MÜSLÜMANIN OLMAZSA OLMAZIDIR”

Börü açıklamasında, “Öncelikle tüm Müslümanların Miraç Kandili’ni tebrik ederiz. Yüce Rabbimiz "Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu Mescid-i Harâm’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah, noksan sıfatlardan münezzehtir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir. (İsrâ, 17/1) ayeti ile İsra ve miraç hadisesinin Müslüman toplumundaki yeri ve önemine dikkat çekmiştir. Her insanın hüzünlü olduğu zamanları vardır. Hüznün süruru teslimiyet ve namazdır. Bu ayeti gece yolculuğu manasına gelen İsra ve yükseliş manasına gelen miraç ile kullarının namazla manevi olarak yükseleceğini manasında okumalıyız. Efendimiz aleyhisselamın ‘namaz müminin miracıdır’ hadisi şiarında namazlarımıza sıkıca sarılıp istikamet ve istikrar üzere dosdoğru bir şekilde eda etmeliyiz. Namaz bir Müslümanın olmazsa olmazıdır.” İfadeleri kaydetti.

“NAMAZ EN GÜVENİLİR LİMANDIR”

Börü, İsra ve Miraç hadisesi efendimiz aleyhisselamın en zor zamanlarında Allah’ın bir lütfu olarak vuku bulan kutlu bir hadisedir. Bizler de daraldığımızda ve çıkmaza girdiğimizde sarılacağımız limanın namaz olduğu şuurunda olmamız gerekmektedir. Özellikle Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce hayatını kaybeden ve yaralıların olduğu ve milyonlarca depremzedenin olduğu şu zamanlarda Allah2a sığınmalı ve namazlarda ona yalvarıp bela, imtihan ve musibetlerin şerrinden emin olmak adına huşu içerisinde kıyama durmamız gerekmektedir. Bu vesile ile depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha böyle bir acı yaşatmasın ve beterinden muhafaza etsin. Depremler gibi doğal afetlere hikmet nazarı ile bakmak ve her bireyin kendisini sorgulayıp ölüme hazırlıklı mıyım sorusunu sorması gerekmektedir. Tüm islam aleminin Miraç Kandil’ini tebrik eder hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimizden dilerim.” ifadelerini kaydetti. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_