SGK Daire Başkanı Yakup Süngü, bugün 12.40 uçağıyla Bingöl Havalimanına indi. Yüzlerce araç konvoyu eşliğinde şehre gelen Süngü, AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adaylığına yoğun bir katılım ile müracaatta bulundu.

Parti salonunda konuşma yapan AK Parti Bingöl Milletvekili aday adayı Yakup Süngü şu ifadeleri kullandı:

“BİZİ ÜÇÜNCÜ KEZ KUCAKLADINIZ”

“Dostlarımız, arkadaşlarımız ve aile efradımız bizleri üçüncü kez kucakladı. Tabi taziye de olduğu için açıkçası çok katılımın olmasını istemedik. Daha önce de duyan dostlarımıza da bir şey demedik. Mütevazi bir şekilde partimize gidip başvurumuzu yapacaktık. Ama bizim mütevazi anlayışını aşıp çok fazla katılım olmuş. Büyükten Küçüğe kadar hepinize çok çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.

 “EL ELE, KOL KOLA HİZMET EDECEĞİZ”

Halkın teveccühü, yönetimlerin tercihi parti genel merkezi ve genel başkanımızın takdiri ile liste belirlenir. Bizde ona uyarız. Niye daha önce yer almadık diye düşündüğümüzde şahsen benim yetersizliğim olmuştur. Gücümüz de yetmemiştir. Nasipte olmamıştır. İnşallah yeniden yeni bir güç ile Türkiye’nin Yeni Yüzyılının açılışı ile yolumuza devam edeceğiz. İkinci yüz yıla taze bir kan ile güçlü bir AK Parti ile Türkiyemizi yeni yüzyılda daha ileri bir noktaya taşıyacağız. Kuşkusuz geçmişten bugüne kadar gerek milletvekilliği yapmış olanlar ve gerek bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz katkılarıyla ilimizde çok güzel hizmetler yapılmış. İlimiz adına taş üstüne taş koyan tüm Milletvekillerine teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Bizde eğer meclise gitmek nasip olur da onların bıraktığı bu yerde kimse ile kavga etmeden, tartışmadan Bingöl’ün tüm ilçelerini ve bölgelerini kucaklamak suretiyle inşallah yolumuza devam edeceğiz. Bingöl’ümüze ve ülkemize büyük hizmetler yapmış Sayın Cevdet Yılmaz bakanımızın muhterem anneleri vefat etti. Rabbim mekânını cennet etsin. Kendisi ve Milletvekilimiz Feyzi Berdibek ilimiz için güzel hizmetlerde bulunuyorlar. İnşallah bizlere de nasip olursa, gerek il başkanlığı, ilçe başkanlığı gençlik ve kadın kolları başkanlığı teşkilatlarıyla el ele kol kola hizmet edeceğiz.

 

“TÜM KREDİMİZİ BİNGÖL HALKININ LEHİNE KULLANMAYA ÇALIŞTIK”

Bu topraklarda büyümüş, liseden sonra buralardan ayrılan bir kardeşinizim. Bölgenin insanı, bölgenin çocuğuyum. 25 yıldır Ankara’da görev yapmaktayım. İlçe, bölge, köy ayrımı yapmadan kapımızı çalan herkese devletin verdiği yetkiler çerçevesinde, hukuk içerisinde kimsenin hakkını kimseye yedirmeden, adil bir şekilde hizmet etmeye çalıştık. Tüm imkânımızı, kredimizi fırsatlarımızı Bingöl halkının lehine kullanmaya çalıştık.

“BÖLGECİLİK YAPMADAN, TÜM BİNGÖL’Ü KUCAKLAYACAĞIZ”

Emekli olmadan önce, Eğer halkımız teveccüh eder, teşkilatlarımız tercih eder partimiz de takdir ederse bu milletvekilliği görev ve sorumluluğu halkın hizmetkarlığı, şayet bize nasip olursa sizlerle birlikte inşallah tüm Bingöl’ü kucaklayacak daha güzel hizmetlere el birliği içerisinde imza atmış olacağız. Genel merkezimiz ve teşkilatlarımız özellikle bireylerimiz ve dostlarımızın bu teveccüh ile sabrını ve partisine sadakatini mutlaka göreceğini düşünüyorum. Birçok bölgenin vekilleri oldu onlar bize hizmet ettiler, eğer onlarda müsaade ederlerse ve rabbim de nasip ederse ilimize hizmet etmekten büyük bir memnuniyet duymuş olacağız. Bu da bizim için şereftir. Bölgecilik değil, Bingöl’ü bir bütün ve kardeş olarak düşünmek suretiyle elimizdeki tüm imkânları tüm Bingöl halkına sunmuş olacağız. Bingöl’ün tümünü kucaklayan tümü ile ortak hareket eden tüm gençlerimizin kadınlarımızın fikirlerine vizyonlarına önem veren eski vekillerimizin ve başkanlarımızın tecrübelerini de kendimize rehber etmek suretiyle inşallah el birliği ile yolumuza devam edeceğiz. Temennimiz hiçbir Bingöllü hiçbir bölgedeki insan kendisini ötekileştirmiş olarak hissetmeyecek ve kendisini yalnız hissetmeyecektir. O yalnızsa bizde onun yanında yalnızız… Teşriflerinizden, ilginizden dolayı, gerek şahsımıza gerek başkanlarıma, partimize olan teveccühlerinizden dolayı hepimize teşekkür ediyorum. Rabbim sizin,  bizim, memleketimizin yar ve yardımcısı olsun.”

Editör: MD MEDYA GROUP_