Bingöl Barosu'nun da aralarında bulunduğu 12 il barosunun ortak açıklamasını kınayan Bingöl Şehit Aileleri Gazileri ve İnsan Hakları (BİŞHAK) Derneği Başkanı Vahap Baysal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

“Bingöl Barosun da aralarında bulunduğu 12 il Barosunun ortak açıklama yaparak Pençe-Kılıç Harekatının durdurulmasını istemeleri en hafif tabirle gaflettir, ihanettir ve hadsizliktir. 
Ülkemizin birliğine, milletimizin canına, yavrularımızın istiklaline kasteden, çocuk kadın demeden alçakça saldıran hainlere karşı sessiz kalan bu baroların kalkıp Türk Silahlı Kuvvetlerimizi eleştirmeleri en hafif tabirle devletimize, milletimize, milletimizin değerlerine ihanettir. 
Bu bildiriyi yayınlayan Baroları ve temsil ettikleri zihniyeti kınıyorum. 
Bu bildiri gösteriyor ki, bu barolar terör örgütlerine hizmet etmekte, onların değirmenine su taşımaktadır. Bu terör destekçisi Baroların 
Güvenlik güçlerimizin Operasyonları  durdurmaya davet etmeleri terörü savunmak,teröristin yanında olmaktır. Terörün yanında, teröristin safında yer alanlar bizim karşımızdadır, milletimizin karşısındadır. 
Terörden yana duruş göstererek bu hadsiz açıklamaları yapanlar elbette hukuk önünde hesap vermelidirler . 

Bingöl Şehit Aileleri Gazileri Derneği olarak ( BİŞHAK ) dün olduğu gibi, bugün de, yarın da kahraman Mehmetçiklerimizin bu haklı mücadelesinin yanındayız, destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz. (GENÇ HAVADİS)

Editör: MD MEDYA GROUP_