Emekli Ziraat Mühendisi olan Cuma Karaarslan, yıllardır birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. TEMA Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarında yıllarca faaliyetlerde bulunan Karaarslan, Bingöl Sürdürülebilir Kalkınma, Çevre, Gençlik ve Sivil Toplumu Geliştirme Derneği (BİNÇEVDER) Başkanlığı görevini yürütüyor.

Sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyayla ülkenin dört bir yanından gelen kitapları öğrencilerle buluşturan Karaarslan, bu yıl altmışa yakın köy okulu ve derneğe kitap yardımında bulundu. Şu ana kadar binlerce çocuğu kitapla buluşturduklarını dile getiren Karaarslan, daha fazla çocuğu kitapla buluşturmak için çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Son olarak Bingöl merkezde bulunan Vali Güner Orbay Ortaokulu’na kitap bağışında bulunan Karaarslan, okulun rehber öğretmeni Nihat Ekincioğlu’nun kendilerine ulaştıklarını ve bu vesile ile okula katkıda bulunduklarını söyledi.  Okulda sınıflarda kitap okuma saati etkinliğinin bulunmasının kendisini mutlu ettiğini ve heyecanlandırdığını söyleyen BİNÇEVDER Başkanı Karaarslan, “Okullarımızda böyle güzel bir etkinliğin yapıldığını bilmek ve buna tanıklık etmek bizleri mutlu etti. Böyle bir etkinliğe katkıda bulunmak, çocukların daha fazla kitapla buluşmasını sağlamak istedik. Okul yönetimine ve öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim dedi.”

Okuldaki bir sınıfta düzenlen kitap okuma saatine katılan Karaarslan, okumanın önemine ve kitap okumanın hayatlarına yapacağı katkıyı anlattı.

Karaarslan, “Sosyal medya üzerinden başlattığımız bir hareketti. Kendi çabalarımıza kitap bağışçılarımızın katkılarıyla dalga dalga büyüdü. İlk başlarda birkaç köy okulu ile başladık ama şu anda Bingöl’ün il ve ilçeleri dâhil yüzlerce okulda binlerce çocuğu kitapla buluşturduk. Elimizde bulunan son kitabı dahi nerede olursa olsun ihtiyacı olan, okumaya hevesli çocuğa ulaştırana kadar durmayacağız. Kitap bağışında bulunmak isteyenler bizlere ulaşabilir. Daha fazla çocuğa ulaşmak için daha fazla bağışçıya daha fazla gönüllüye ihtiyacımız var. Ben nefesim yettiğince ve kitabım olduğu müddetçe bu çalışmaları yürüteceğim. Yarınlarımızı inşa edecek olan çocukların, güçlü zihinlere, zengin hayal gücüne ihtiyaçları var. Buda ancak kitaplarla, onlara başka dünyaların olduğunu göstermekle mümkün. ” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Editör: MD MEDYA GROUP_