Bingöl ve çevre illerin ekonomisine büyük oranda katkı sağlayan SÜTAŞ, istihdamın yanı sıra Bingöl’e özgü ürünleri kullanarak ürettiği ballı sütle Bingöl balının markalaşma çalışmalarına da katkı sunuyor.  SÜTAŞ Bingöl Entegre Tesislerinde “Bingöl’den Süt Aşkıyla” sloganıyla ballı süt üretildi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası(BİNTSO) Başkanı Mahmut Ayas, geçtiğimiz günlerde SÜTAŞ’ın ballı süt üretimine başlayacağını duyurmuştu. Ballı sütün sözünü SÜTAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’dan aldıklarını söyleyen Ayas, “Bizim meşhur balımızı Türkiye’de böylece marka yapacağız. ‘Bingöl’ün sütlü balı’ diyebilmeliyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Ballı Sütün tanıtım kısmında şu ifadeler yer aldı:

“Çiftliklerimizin taptaze, tam yağlı sütlerini, Anadolu’nun eşsiz yöresel ballarında biri olan Bingöl balı ile buluşturduk.

Bingöl’ün yaz aylarında bile yeşil kalan yüksek yaylalarında bini aşkın çeşitlilikte çiçek açıyor. Üstelik bu çiçek türlerinden 109’u sadece bu yörede yetişen endemik türlerden.  Bingöl balına da kendine has lezzetini ve aromasını bu özgün ve farklı çiçek çeşitleri veriyor. Bingöl balının benzersiz lezzetini Sütaş Balı Süt’ün her yudumunda hissetmeniz dileğiyle…” (HABER MERKEZİ)