TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 17 projeyle davet edilen TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi Türkiye birincisi olurken toplam 28 projesi kabul edilen Bingöl bölge birincisi oldu.

Bingöl İl Milli Eğitim müdürlüğünden yapılan açıklamada; “TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi 17 projeyle Türkiye'de birinci sıraya yerleşti. Bingöl Bilim ve Sanat Merkezi 7 projeyle Türkiye çapında 11.sırada yer aldı. TÜBİTAK 55.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına ilimizden ayrıca Karşıyaka Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin projeleri katılmaya hak kazandı. Bölge Yarışmasına davet edilen 28 projeden 6'sı Bingöl STEM ve Bilim Merkezi tarafından hazırlandı.

Hemşerimiz Yakuphanoğlu, Bir Başarıya Daha İmza Attı Hemşerimiz Yakuphanoğlu, Bir Başarıya Daha İmza Attı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Özel TÜBİTAK 55.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmasına davet edilen okullarımız ve proje takımlarımız için bir tebrik mesajı yayınladı. Yayınlanan tebrik mesajında Özel ayrıca süreçte danışmanlık sağlayan ve bu başarıya katkı sunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimine de teşekkür etti.

Geçen yıl ilimizden 10 proje TÜBİTAK 54.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bölge finallerine yükselmiş, iki projemiz bölgede birinci olarak Türkiye finallerinde ilimizi temsil etmişti.”

Editör: MD MEDYA GROUP_